Yukia Sato podwójnym mistrzem Japonii

11:30, 25.10.2020 Mateusz Król Aktualizacja: 12:01, 25.10.2020

Yukia Sato nie może znaleźć na razie mocnych na siebie w Japonii. Właśnie sięgnął po drugi w ten weekend złoty medali krajowych mistrzostw w skokach. Na dużej skoczni po medale sięgnęli jeszcze Daiki Ito oraz Junishiro Kobayashi. Ryoyu dopiero siódmy.

Na dużej skoczni w Hakubie japońscy skoczkowie rywalizowali dzisiaj o tytuł letniego mistrza kraju. Podobnie, jak na normalnym obiekcie, triumfował Yukia Sato. 25-latek uzyskiwał w niedzielę 129 oraz 127,5 metra. Ze srebrnego medali cieszył się Daiki Ito, któremu sędziowie zmierzyli w pierwszej serii 123,5 metra, a w drugiej aż 130. Jego strata do złotego medalu wyniosła 4,5 punktu. Trzecie miejsce wywalczył Junshiro Kobayashi, który zanotował dwie próby po 127 metrów.

Bliski wywalczenia medalu był Keiichi Sato, który prowadził nawet po pierwszej serii. Wówczas uzyskał 128,5 metra. W finale lądował jednak 6 metrów bliżej i spadł na czwartą lokatę. Za nim znaleźli się Yuken Iwasa oraz Naoki Nakamura. Kolejny raz nie popisał się Ryoyu Kobayashi. Trzeci zawodnik minionej edycji Pucharu Świata zajął dopiero siódme miejsce. Dwie pozycje dalej sklasyfikowany został Noriaki Kasai.

W rywalizacji kobiet kolejny złoty medal wywalczyła Sara Takanashi. 24-letnia skoczkini uzyskała w pierwszej próbnie 122,5 metra, a w drugiej dołożyła do tego jeszcze 3,5 metra. Podobnie jak w konkursie panów, także u pań, na drugim miejscu widnieje nazwisko Ito. Tu chodzi jednak o Yuki, której srebro dały skoki na 115,5 oraz 126,5 metra. Brązowy krążek wywalczyła Nozomi Maruyama po skokach na 98,5 oraz 107,5 metra.