YOG Lillehammer: Podsumowanie dnia na igrzyskach

17:40, 16.02.2016 Anna Felska

DSCF3179

Za nami kolejny dzień zmagań w Młodzieżowych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich, które odbywają się w norweskim Lillehammer. Dobre wyniki osiągali nasi reprezentanci choć nie zdołali włączyć się do walki o medale.

Wśród reprezentantów Polski, którzy startowali dzisiaj w swoich dyscyplinach, najlepszy wynik uzyskał kombinator norweski Paweł Twardosz, który zajął wysokie 6. miejsce. Wcześniej zwyciężył w kwalifikacjach, natomiast po serii skoków do kombinacji zajmował 7. lokatę. W biegu spisał się lepiej, uzyskując piąty czas i ostatecznie wystarczyło to na najlepszą szóstkę dzisiejszych zawodów. Zwyciężył Niemiec Tim Kopp przed reprezentantem Stanów Zjednoczonych Benem Loomisem i Czechem Ondrejem Pazoutem.

Pełne wyniki kombinacji norweskiej

Tylko lokatę niżej, czyli 7. miejsce zajęła nasz najlepsza skoczkini - Kinga Rajda. W swoich skokach uzyskała 83,5 i 84,5 m. Poza zasięgiem była natomiast Słowenka Ema Klinec, która uzyskała 95 i 96 m i pewnie zwyciężyła. Srebrny medal zdobyła Rosjanka Sofia Tikhonova (97 i 92,5 m), która do Klinec straciła 11,7 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęła Włoszka Lara Malsiner (95,5 i 94,5 m). W konkursie wzięło udział 13 zawodniczek.

Pełne wyniki skoków narciarskich kobiet

Wśród panów w skokach narciarskich reprezentował nas członek kadry juniorów - Dawid Jarząbek, który po dwóch skokach na 83 m zajął 12. miejsce. Złoto, tak jak w rywalizacji kobiet,  powędrowało do reprezentanta Słowenii Bora Pavlovcica. Słoweniec w swoich skokach uzyskał 101 i 99 m. Drugie miejsce zajął reprezentant gospodarzy Marius Lindvik (98,5 i 94 m). Brązowy medal zdobył Niemiec Jonathan Siegel (98,5 i 90,5 m). Na starcie pojawiło się 19 zawodników.

Pełne wyniki skoków narciarskich mężczyzn

Dzisiaj rywalizowali również biegacze i biegaczki narciarskie w sprintach stylem klasycznym. Wśród pań najlepsza okazała się Szwedka Johanna Hagstroem. Srebro zdobyła Rosjanka Yuliya Petrova, która do zwyciężczyni straciła 2,4 s. Na trzecim stopniu podium stanęła Norweżka Martine Engebretsen (+3,27). Reprezentantka Polski Klaudia Kołodziej swój występ zakończyła w ćwierćfinale i ostatecznie zajęła 29. miejsce. Wśród biegaczy złoto wywalczył Norweg  Thomas Helland Larsen. Drugie miejsce zajął Koreańczyk Magnus Kim (+0,33). Brąz wywalczył kolejny reprezentant gospodarzy Vebjoern Hegdal (+1,1). Reprezentujący Polskę Mateusz Haratyk również odpadł w ćwierćfinale i zajął 23. miejsce.