XVII Memoriał Staszka Bodzka za nami [FOTO, WYNIKI]

fot. MGOK

fot. MGOK

Ponad 100 zawodników przybyło na start zawodów XVII Memoriału Staszka Bodzka, który odbył się 24 lutego na trasach Lasockiego Grzbietu w Gminie Lubawka.

Siarczysty mróz i opady śniegu nie odstraszyły miłośników narciarstwa biegowego z Dolnego Śląska. Całkowicie inna aura panowała w położonej kilkaset metrów niżej Opawie, w której początkowo miały odbyć się zawody – mimo niskich temperatur, śniegu było jak na lekarstwo.

Biegacze zmierzyli się w sześciu kategoriach wiekowych oraz w biegu rodzinnym. Najlepsi zostali nagrodzeni pamiątkowymi pucharami oraz dyplomami. W kategorii OPEN tryumfowali „miejscowi”, czyli Karolina Trzaska oraz Tomasz Jurczak, obydwoje reprezentujący MUKN „Pod Stróżą” Miszkowice. Wśród trzech rodzin, które stanęły na starcie, najlepsi okazali się Sienkiewiczowie z Boguszowa Gorc – Anna, Justyna i Stanisław. Wydarzenie było również okazją do tego, by organizatorzy udowodnili swoje doświadczenie i umiejętność korzystania z rozwiązań, które przez wiele osób mogłyby zostać uznane jako niekonwencjonalne. Oryginalny był chociażby sposób wwożenia zawodników i kibiców na miejsce odbywania się zawodów. By nie musieli oni pokonywać pieszo kilkuset metrów pod górę, mieszkańcy wystawili swoje.. ciągniki z przyczepami pełnymi słomy, z których mógł skorzystać każdy idący piechotą pod górę.

Kierownikiem zawodów był Zenon Król, sędzią główną Wiesława Kozłowska a delegatem technicznym Artur Bodzek.

 

Pełne wyniki

Więcej zdjęć zobaczycie TUTAJ.

Źródło: MGOK

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.