Występ Mayera i Janki w Soelden pod znakiem zapytania

Photo credit: ProPress.ch - Luca Pedroni / Foter / CC BY-NC-ND
Photo credit: ProPress.ch – Luca Pedroni / Foter / CC BY-NC-ND

Mistrz olimpijski z Soczi w zjeździe, Mathias Mayer miał wypadek podczas poniedziałkowego treningu supergiganta na lodowcu w Pitztal co skutkowało stłuczeniem obu podudzi u Austriaka. Stawia to pod znakiem zapytania jego występ w Soelden na otwarcie alpejskiego sezonu. Nie wiadomo także czy w pierwszych zawodach Pucharu Świata na lodowcu Rettenbach zobaczymy Szwajcara Carlo Jankę, który zmaga się ze starym bólem.

Badanie rezonansem magnetycznym nie wykazało u Mayera niczego więcej niż siniaki, ale austriacki narciarz będzie musiał odpocząć od treningów przynajmniej przez tydzień. Mathias Mayer mimo wszystko liczy na to, że będzie mógł bez odczuwania bólu wystartować w Soelden, a jeśli ból nie ustąpi to niestety będzie zmuszony z udziału w tych zawodach zrezygnować.

Carlo Janka od sezonu 2011/2012 od czasu do czasu odczuwa nawaracający ból pleców. Tym razem nasilił się on podczas zgrupowania szwajcarskiej kadry w Chile. Z tego powodu Szwajcar przerwał treningi. Janka latem bez problemów trenował na długich nartach konkurencje szybkościowe, ale po treningach giganta pojawił się ból pleców. Problemy z plecami u wielu narciarzy, które pojawiły się po sezonie 2012/2013 dały niektórym trenerom podstawy do przypuszczeń, że ma to związek ze zmianą w regulaminie dotyczącym długości i taliowania nart. Komisja techniczna FIS zadecydowała, że promień skrętu dla nart gigantowych ma wynosić dla mężczyzn 35 m, a długość minimum 195 cm. Wywowało to wówczas spore protesty wśród zawodników. Być może Janka z powodu problemów zdrowotnych zdecyduje się postawić wyłącznie na konkurencje szybkościowe i zrezygnowac z giganta (w tej konkurencji zdobywał złoto Igrzysk Olimpijskich i Mistrzostw Świata), jednak wszystko zależy wyłącznie od tego jak rozwinie się sytuacja ze zdrowiem pleców.

Źródło: oesv.at, skiracing.com, skionline.ch, rsaski.ru

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.