Wypowiedzi zawodników po niedzielnym PK w Zakopanem [WIDEO + FOTO]

SAM_5164Za nami najprawdopodobniej ostatni międzynarodowy konkurs skoków narciarskich na Wielkiej Krokwi z punktem HS 134. W niedzielnym Pucharze Kontynentalnym znowu najlepszy był Ulrich Wohlgenannt. Powody do zadowolenia mieli także Polscy, ponieważ trzecie miejsce wywalczył Jan Ziobro.

Jan Ziobro w tym sezonie bardzo rzadko miał powody do zadowolenia. Tym razem w Zakopanem wreszcie udało mu się odnaleźć odpowiednią pozycję dojazdową i mógł cieszyć się z miejsca na podium. – Czasami tak jest, że z dnia na dzień można dużo zdziałać – mówił Jan Ziobro po konkursie na Wielkiej Krokwi. – W tym tygodniu postawiłem wszystko na jedną kartę – dodał. Polak nie narzekał na warunki panujące na skoczni, chociaż wciąż podkreślał, że w skokach narciarskich nigdy nie można mówić o równym wietrze dla wszystkich zawodników. Dziś większy uśmiech gościł też na twarzy Krzysztofa Bieguna, w który w drugiej serii uzyskał aż 130,5 metra. – W pierwszej serii miałem bardzo trudne warunki, więc i odległość była słabsza – tłumaczył Biegun. – Wczoraj popracowaliśmy nad błędami za progiem i dziś udało się to wyeliminować – przyznał dziesiąty zawodnik konkursu.

Wyżej od Bieguna sklasyfikowany został Bartłomiej Kłusek, który zajął szóste miejsce. – Pierwszy skok był dobry, tylko źle wylądowałem. Drugi trochę spóźniłem – opowiadał po zawodach Kłusek. Nasz reprezentant zwrócił uwagę także na warunki, jakie panowały na skoczni. – Wiatr robił dzisiaj swoje, bo jedni mieli dodawane punkty, inni odejmowane. Była loteria – mówił Bartłomiej. Punkty wywalczył dziś także Krzysztof Miętus. – Nie jestem do końca zadowolony. Pierwszy skok był dobry, ale warunki nie pozwoliły odlecieć – relacjonował Miętus, który zajął w konkursie 21. miejsce. – Drugi był skierowany za bardzo do przodu i nie odleciałem – dodawał. W przyszłym tygodniu zawodnicy wystartują w Pucharze Kontynentalnym w Iron Mountain. Każdy z Polaków zwracał uwagę na to, że skocznia jest bardzo niebezpieczna. – Lubię te zawody, bo są zupełnie inne niż wszystkie – przyznał jednak Krzysztof Miętus.