Wypowiedzi zawodniczek po zjeździe w Cortina d’Ampezzo

fot. RaceOnTheEdge via Foter.com / CC BY-NC-SA
fot. RaceOnTheEdge via Foter.com / CC BY-NC-SA

W dniu dzisiejszym Lara Gut zwyciężyła w zjeździe po raz pierwszy w tym sezonie, dzięki czemu do Mikaeli Shiffrin traci już tylko 30 punktów. Oprócz niej na podium stanęły Sofia Goggia i Ilka Stuhec.

– Góra trasy nie była zbyt czysta i nie ufałam sobie na tyle, aby wycisnąć sto procent, więc po drugim błędzie wiedziałam, że muszę coś zmienić. Starałam się jechać gładziej i to się udało. Jestem zadowolona. Wiedziałam, że jeżeli zrobię co będę mogła, będę bardzo szybka – powiedziała Gut z uśmiechem, po zawodach.

Reprezentantka gospodarzy, Sofia Goggia uważa, że jej występ w zjeździe był bardzo dobry. – Jestem zadowolona ze swojej pracy, ale nadal trochę niezadowolona z ostatniej części, ale nadal jest ok. Chce jechać każdy swój wyścig na granicach swoich limitów. To normalne, że próbujesz i ci się nie udaje, ale ważne jest, aby nie stracić wiary w siebie, którą nabywasz przez sezon – powiedziała.

 

Liderka klasyfikacji zjazdowej, Ilka Stuhec również wypowiedziała się po zawodach. – Było okej, zjazd nie wyszedł mi idealnie, wiem, że zrobiłam trochę błędów i straciła czas. Dlatego też nie wygrałam, zgaduje. Na pewno jest to jednakże piękny dzień na zawody. Oprócz tego, wszystko jest idealnie, świetnie przygotowana jest trasa, przejechałyśmy na niej dwa treningi i zjazd, a nadal nie ma na nim śniegu. Kocham go – powiedziała Słowenka.

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.