Wypowiedzi zawodniczek po sobotnim zjeździe Lake Louise

fot. Aspen Snowmass / CC BY NC ND

fot. Aspen Snowmass / CC BY NC ND

Wczorajszy zjazd w Lake Louise znów przyniósł nieoczekiwane rezultaty. Mikaela Schiffrin po piątkowym trzecim miejscu, w sobotę po raz pierwszy zwyciężyła w zjeździe. Dla Amerykanki to 33. wygrana w zawodach Pucharu Świata. 

Mikaela Shiffrin to specjalistka w konkurencjach technicznych. Mało kto spodziewał się, że uda jej się osiągnąć takie rezultaty w zjeździe. Po wygranej nie kryła zaskoczenia. – To trochę szalone – przyznała. Swój dobry wynik tłumaczyła również dobrymi warunkami na trasie. – Słońce świeciło przez cały mój przejazd, inni mieli nieco gorszą widoczność – mówiła zwyciężczyni. Trasa w porównaniu do piątku została nieco skrócona, co pomogło Shiffrin w uzyskaniu tak dobrego wyniku. – Skrócenie dystansu było zdecydowanie zaletą, ponieważ nie jestem tak dobra w płaskiej, górnej części trasy. W miejscu, od którego zaczęliśmy dzisiaj, trasa była dość techniczna. Czułam się lepiej niż wczoraj, więc bardziej zaryzykowałam i to się opłaciło – mówiła szczęśliwa Shiffrin.

Zwyciężczyni piątkowego zjazdu Cornelia Huetter, w sobotę zajęła miejsce tuż za podium. Austriaczka była jednak zadowolona po swoim występie. – Oczywiście, zawsze chcesz być na szczycie. Ale muszę być zadowolona, w końcu to był to dopiero mój drugi wyścig. Chciałabym być na podium, ale te kilka setnych, których mi zabrakło, jeszcze kiedyś odrobię – komentowała. Huetter była również jedną z tych zawodniczek, które utknęły na wyciągu w wyniku awarii zasilania przed zawodami. – Przez pierwsze pięć, dziesięć minut było całkiem śmiesznie, ale po trzech kwadransach nie było już tak fajnie – przyznała.

Drugie miejsce w zawodach zajęła Viktoria Rebensburg, która mimo już kilku podiów w zawodach Pucharu Świata w zjeździe, wciąż jej najmocniejszą stroną pozostaje gigant. – To moje pierwsze podium tutaj. Często byłam bardzo blisko podium, ale dziś wszystko się ze sobą zgrało. Mam nadzieję, że wkrótce wygram zjazd – powiedziała Niemka.

Już dziś ostatnie zawody Pucharu Świata w Lake Louise. Tym razem narciarki będą rywalizować w supergigancie.

źródło: ORF / abcnews.go.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.