Wypowiedzi zawodniczek po slalomie w Sestriere

fot. Team Tourismusverband Flachau / CC BY NC ND

fot. Team Tourismusverband Flachau  / CC BY NC ND
fot. Team Tourismusverband Flachau / CC BY NC ND

W Sestriere po raz n-ty slalom wygrała Mikaela Shiffrin. Choć po pierwszym przejeździe nie zdołała uzyskać wielkiej przewagi, to w drugim była już wyraźnie lepsza od konkurentek. Podobnie jak w Killington na podium stanęły także Veronika Velez-Zuzulová i Wendy Holdener.

Po pierwszym przejeździe Shiffrin nie była bardzo zadowolona. Amerykanka jechała jako pierwsza i po przekroczeniu linii mety nie wiedziała jeszcze jak spiszą się jej rywalki. – Nie był to idealny przejazd, to pewne. Byłam trochę usztywniona i nie była to całkiem przyjemna jazda. Mamy jeszcze jeden przejazd i zobaczymy co się wydarzy – powiedziała Shiffrin po pierwszym przejeździe. W drugim Mikaela znów była najlepsza. Jako jedyna uzyskała czas poniżej 49 sekund, lepszy od drugiego wyniku należącego do Wendy Holdener o 0,69 sek. – Zrobiłam sobie kilka luźnych przejazdów przed drugim wyścigiem i starałam znaleźć odpowiednie czucie, na którym mogłabym polegać. Kiedy wystartowałam w drugim przejeździe starałam się po prostu przyspieszać na każdej bramce i nie odpuszczać. Takie założenie bardzo mi pomogło – powiedziała Mikaela po odniesieniu 11. z rzędu zwycięstwa w slalomie, a w sumie już 22. w tej konkurencji.

Wendy Holdener jak na razie w każdych slalomowych zawodach tego sezonu zajmuje miejsce na podium. Szwajcarka wciąż jednak nie ma na swoim koncie zwycięstwa. Holdener nie czuła się dziś fizycznie najlepiej, a mimo tego osiągnęła świetny wynik. – Miałam bóle żołądka i byłam bardzo zmęczona, dlatego jestem szczęśliwa, że udało mi się powalczyć w drugim przejeździe – skomentowała swój występ Holdener, która po pierwszej części zawodów była na 5. miejscu. pytanie, kiedy będą one Shiffrin zwycięstwo spór, powiedział Holdener: “Jestem w dobrej formie, a to daje mi pewność, może być jeszcze lepiej niż dzisiaj. Będę nadal pracować i spróbuję zbliżyć się do Mikaeli – powiedziała Holdener o swoich szansach na zdetronizowanie Amerykanki.

W przeciwieństwie do Shiffrin i Holdener bardziej z pierwszego przejazdu zadowolona była Veronika Velez-Zuzulová. Słowaczka mimo wszystko zdołała utrzymać dobre drugie miejsce jakie zajmowała na półmetku. –Pierwszy przyjazd wyszedł mi bardzo dobrze. W drugim chciałam pojechać równie szybko, ale nie udało mi się to, w dolnej części trasy zgubiłam rytm, jednak jestem zadowolona z drugiego miejsca. Mikaela po raz kolejny potwierdziła, że jest wielką slalomistką Będę dalej walczyć i próbować ją pokonać – powiedziałą Zuzulová.

Źródło: skiracing.com, sport.aktuality.sk, skionline.ch

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.