Wypowiedzi reprezentantów sportów saneczkarskich po ostatnich zawodach

fot. upload.wikimedia.org

fot. upload.wikimedia.org

Przedstawiamy wypowiedzi kilku zawodników sportów saneczkarskich po ostatnich zawodach. Zobaczcie, co przekazali naszemu portalowi.

Wojciech Chmielewski (Polska, saneczkarstwo, 7. miejsce w dwójkach, 8. miejsce w sztafecie): “Zawody w Oberhofie uważamy za udane. Cała nasza ekipa dostała się do zawodów głównych, co nas bardzo cieszy. Tor w Oberhofie był świetnie przygotowany. Największy problem sprawiał wiraż numer 11, gdzie prawie każdy miał problem. Zajęliśmy 7. miejsce i wygraliśmy kwalifikacje do pucharu. To jest nasz najlepszy wynik w tym sezonie, z czego jesteśmy mega zadowoleni. Mamy nadzieję, że uda się utrzymać formę na poziomie pierwszej “10” pucharu świata.”

Maciej Kurowski (Polska, saneczkarstwo, 19. miejsce w jedynkach, 8. miejsce w sztafecie): “Zawody w Oberhofie były jedne z lepszych w moim wykonaniu. Niecała sekunda straty do zwycięzcy. Dobre przejazdy na super szybkim i perfekcyjnie przygotowanym torze. Nowy rekord życiowy i co za tym idzie nowy rekord Polski. Cieszę się podwójnie, bo towarzyszyła mi moja dziewczyna Irenka. To była chyba moja najwyższa lokata w Oberhofie.”

Damian Markiewicz (Polska, skeleton, 23. miejsce w zawodach Pucharu Europy): “Niestety, nie jestem do końca zadowolony. Po treningach i Pucharze Europy w La Plagne byłem bardzo zmotywowany i liczyłem, że przyjeżdżając do Niemiec osiągnę lepszy rezultat. Niestety, tor w Altenbergu okazał się dla mnie zbyt trudny, aby wskoczyć do najlepszej „dwudziestki” i zaliczyć drugi ślizg. Kilka mniejszych potknięć na 2., 6. i 14. wirażu kosztowało sporo, a do tego popełniłem bardzo duży błąd na wejściu w Kreisel. Na pierwszej fali wszedłem za wysoko, za mocno ściągnąłem skeleton do dołu i postawiło mnie bokiem. Musiałem się ratować. Wiem, że wynik mógł być lepszy, ale taki jest sport, a ten akurat nie wybacza nawet najmniejszych błędów.
Szczerze mówiąc, pogoda od oficjalnych treningów aż po puchary była kiepska. Porywisty wiatr i deszcz ze śniegiem na pewno nie motywują do tego, żeby wyjść na zewnątrz na rozgrzewkę i odpowiednio się przygotować. Nie ma jednak co narzekać, bo ścigamy się wszyscy przy tej samej pogodzie. Każdy wolałby pewnie delikatny mróz, skrzypiący śnieg, ale nie mamy na to wpływu. W dniu zawodów, od czasu do czasu, przez chmury przebijało się słońce i wiatr nieco ustał. O ile na Pucharze Europy nie było większych problemów, to pojawiły się one na Pucharze Interkontynentalnym. Podczas drugiego ślizgu pojawiła się ogromna mgła. Miejscami widoczność była ograniczona praktycznie do zera.
Do przygotowania toru nie mam zastrzeżeń. Lód – szybki, dobrze przygotowany przed jak i w trakcie trwania zawodów. Był równie dobrze przygotowany przed pierwszym jak i drugim ślizgiem, co było widać po czasach. Start również dobry, rowki głębokie – skeleton podczas biegu utrzymywał dobrą linię. Obsługa toru naprawdę się spisała.
Poziom zawodów był naprawdę na wysoki. Dowodem na to byli fenomenalni Rosjanie i przede wszystkim bezkonkurencyjni Niemcy. Ci ostatni wykorzystali świetną znajomość swojego toru i w końcowym rozrachunku obstawili całe podium. Jednocześnie rywalizacja o czołowe lokaty była bardzo wyrównana. Było to bardzo dobrze widać po pierwszym ślizgu, gdzie drugi zawodnik tracił do lidera zaledwie 0,02s , a piąty 0,27s. W drugim ślizgu nieco się to rozciągnęło ale rywalizacja była naprawdę ciekawa.”

Arturs Darznieks (Łotwa, saneczkarstwo, 13. miejsce w jedynkach i 2. miejsce w sztafecie): “W końcu w tym sezonie udało mi się wykonać 2 świetne ślizgi. Mój wynik w Oberhofie był moim najlepszym karierze, nawet biorąc pod uwagę starty w Pucharze Świata Juniorów. Oberhof nie jest moim ulubionym torem. Po świetnym wyścigu dostałem się do sztafety, gdzie wszyscy z naszego zespołu oddali dobre, ale nie perfekcyjne ślizgi. Zajęliśmy drugie miejsce w sztafecie. W tym sezonie był to jak dotąd mój najlepszy tydzień. Teraz startuję w Lillehammer.”

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.