Wypowiedzi po konkursach indywidualnych w Szczyrku [WIDEO]

DSCN3607-CopyZa nami indywidualne rywalizacje w letnich mistrzostwach naszego kraju w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Wśród skoczkiń tytuł wywalczyła Kinga Rajda, a u panów najlepszy był Dawid Kubacki. Pierwsze miejsce w kombinacji przypadło Adamowi Cieślarowi. Naszemu reporterowi udało się zebrać wypowiedzi niektórych zawodników po tych konkursach.

Adam Cieślar wczorajszym triumfem udowodnił, że faktycznie w chwili obecnej jest najlepszym zawodnikiem naszego kraju. Do triumfu w Pucharze Prezesa PZN, sprzed tygodnia, dorzucił złoty medal MP. – Na pewno nie było łatwo, ponieważ po skokach Szczepan miał ogromną przewagę – mówił nam po zawodach Cieślar. – Poza tym Paweł Słowiok był bardzo blisko za moimi plecami. Wiedziałem więc, że muszę od samego początku biegu dawać z siebie wszystko. Mistrz Polski nie narzekał na panujące w Szczyrku warunki, choć przyznał, że w serii próbnej trochę padał deszcz. Przypomnijmy, że srebro wywalczył wczoraj Paweł Słowiok a brąz Szczepan Kupczak.

Po konkursie skoków kobiet, zadowolenia nie kryła Magdalena Pałasz. Pierwsza historyczna mistrzyni naszego kraju wprawdzie nie obroniła tytułu sprzed roku, ale drugie miejsce przyjęła z pokorą. – Moje skoki nie były dobre – powiedziała nam Pałasz. – Jeżeli nie wykonam prawidłowego najazdu na próg, to w powietrzu już nie jestem w stanie tego naprawić. Skoczkini przyznała też, że nie jest do końca zadowolona z przebiegu lata. – Miałam mało startów, właściwie tylko w Szczyrku i Rasnovie – mówiła. Teraz kadrę kobiet czekają zgrupowania w Szczyrku i wyjazd na śnieg.

W konkursie mężczyzn mieliśmy ciekawą sytuację. Pierwsze cztery miejsca zajęli członkowie kadry B. Mistrzostwo wywalczył Dawid Kubacki przed Maciejem Kotem, Andrzejem Stękałą i Stefanem Hulą. Brązowy medalista przyznał nam, że nie jest do końca zaskoczony wynikiem. – Dzisiaj wyszły mi świetne skoki i po pierwszej serii liczyłem na podium – opowiadał Stękała. Skoczek przyznał, że nieco się denerwował przed finałową próbą. – Moja forma pod koniec lata zwyżkowała. Dobre skoki oddawałem już w Klingenthal – opowiadał brązowy medalista MP. Jeszcze większy uśmiech na twarzy można była dostrzec u czwartego w konkursie Stefana Huli. – Bardzo udany konkurs, w miarę równy – stwierdził. – Pierwszy skok trochę popsułem, ale drugi był już dobry. Zawsze chce się więcej, ale dostaje się to, na co się zasłużyło – dodał Stefan. Zwycięzca Memoriału Olimpijczyków z tego roku przyznał, że te lato było dla niego udane. – Cały czas było stabilni, dobrze przepracowałem ten okres. Chyba najlepszy sezon letni w mojej karierze – przyznał Hula. Skoczek powiedział nam także, że po mistrzostwach kraju, wraz z kadrą Macieja Maciusiaka wyrusza na zgrupowanie do Chorwacji, gdzie będą pracować na motoryką.

Galeria FOTO
Ze Szczyrku dla Sportsinwinter.pl,
Franek Damboń

Mateusz Król
Obserwuj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: