Wypowiedzi po konkursach indywidualnych w Szczyrku [WIDEO]

DSCN3607-CopyZa nami indywidualne rywalizacje w letnich mistrzostwach naszego kraju w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Wśród skoczkiń tytuł wywalczyła Kinga Rajda, a u panów najlepszy był Dawid Kubacki. Pierwsze miejsce w kombinacji przypadło Adamowi Cieślarowi. Naszemu reporterowi udało się zebrać wypowiedzi niektórych zawodników po tych konkursach.

Adam Cieślar wczorajszym triumfem udowodnił, że faktycznie w chwili obecnej jest najlepszym zawodnikiem naszego kraju. Do triumfu w Pucharze Prezesa PZN, sprzed tygodnia, dorzucił złoty medal MP. – Na pewno nie było łatwo, ponieważ po skokach Szczepan miał ogromną przewagę – mówił nam po zawodach Cieślar. – Poza tym Paweł Słowiok był bardzo blisko za moimi plecami. Wiedziałem więc, że muszę od samego początku biegu dawać z siebie wszystko. Mistrz Polski nie narzekał na panujące w Szczyrku warunki, choć przyznał, że w serii próbnej trochę padał deszcz. Przypomnijmy, że srebro wywalczył wczoraj Paweł Słowiok a brąz Szczepan Kupczak.

Po konkursie skoków kobiet, zadowolenia nie kryła Magdalena Pałasz. Pierwsza historyczna mistrzyni naszego kraju wprawdzie nie obroniła tytułu sprzed roku, ale drugie miejsce przyjęła z pokorą. – Moje skoki nie były dobre – powiedziała nam Pałasz. – Jeżeli nie wykonam prawidłowego najazdu na próg, to w powietrzu już nie jestem w stanie tego naprawić. Skoczkini przyznała też, że nie jest do końca zadowolona z przebiegu lata. – Miałam mało startów, właściwie tylko w Szczyrku i Rasnovie – mówiła. Teraz kadrę kobiet czekają zgrupowania w Szczyrku i wyjazd na śnieg.

W konkursie mężczyzn mieliśmy ciekawą sytuację. Pierwsze cztery miejsca zajęli członkowie kadry B. Mistrzostwo wywalczył Dawid Kubacki przed Maciejem Kotem, Andrzejem Stękałą i Stefanem Hulą. Brązowy medalista przyznał nam, że nie jest do końca zaskoczony wynikiem. – Dzisiaj wyszły mi świetne skoki i po pierwszej serii liczyłem na podium – opowiadał Stękała. Skoczek przyznał, że nieco się denerwował przed finałową próbą. – Moja forma pod koniec lata zwyżkowała. Dobre skoki oddawałem już w Klingenthal – opowiadał brązowy medalista MP. Jeszcze większy uśmiech na twarzy można była dostrzec u czwartego w konkursie Stefana Huli. – Bardzo udany konkurs, w miarę równy – stwierdził. – Pierwszy skok trochę popsułem, ale drugi był już dobry. Zawsze chce się więcej, ale dostaje się to, na co się zasłużyło – dodał Stefan. Zwycięzca Memoriału Olimpijczyków z tego roku przyznał, że te lato było dla niego udane. – Cały czas było stabilni, dobrze przepracowałem ten okres. Chyba najlepszy sezon letni w mojej karierze – przyznał Hula. Skoczek powiedział nam także, że po mistrzostwach kraju, wraz z kadrą Macieja Maciusiaka wyrusza na zgrupowanie do Chorwacji, gdzie będą pracować na motoryką.

Galeria FOTO

Dawid Kubacki po zdobyciu złota na mistrzostwach Polski w Szczyrku
Ze Szczyrku dla Sportsinwinter.pl,
Franek Damboń

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.