Wyniki mistrzostw Polski w saneczkarstwie 2020

fot. PZSSan

fot. PZSSan

Dwa tygodnie po zakończeniu Pucharu Świata w saneczkarstwie rozegrano mistrzostwa Polski. Zawody odbyły się w dniach 13-14 marca na łotewskim torze w Siguldzie.

W mistrzostwach kraju wystartowało 34 saneczkarzy z 4 okręgów. Zawody zostały rozegrane bardzo sprawnie ze względu na coraz trudniejszą sytuacją związaną z pandemią koronawirusa. Chociaż Sigulda podczas rozgrywania mistrzostw była bezpiecznym miejscem, to Polski Związek Sportów Saneczkowych wysłał do trenerów specjalne pismo.

W jedynkach mistrzem Polski został Mateusz Sochowicz. Zawodnikowi AZS AWF Katowice zagroził Kacper Tarnawski. Młodszy z reprezentantów naszego kraju prowadził po pierwszym przejeździe. W drugim ślizgu prowadzenie przejął Sochowicz i wyprzedził saneczkarza MKS-u Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra o 24 tysięczne sekundy. Podium uzupełnił Wojciech Chmielewski. Natalia Wojtuściszyn (UKS Nowiny Wielkie) zakończyła karierę, ale zdecydowała się na start na mistrzostwach Polski i zdobyła złoty medal. Medale wywalczyły także zawodniczki MKS-u Karkonosze – Klaudia Domaradzka i Anna Bryk.

Jedynki mężczyzn i kobiet

Na półmetku zawodów dwójek prowadzili Patryk Poręba i Karol Mikrut (UMKS Parkowa Krynica), którzy zakończyli karierę. Ostatecznie wygrali jednak Wojciech Chmielewski i Arkadiusz Dybalski z MKS-u Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra. Brąz zdobyli ich koledzy klubowi – Jakub Karaś/Mateusz Karaś. Na czwartym miejscu uplasowała się dwójka dziewcząt – Nikola Domowicz i Dominika Piwkowska (UKS Nowiny Wielkie). W zawodach drużynowych triumfował łączony zespół MKS-u Karkonosze i AZS AWF Katowice w składzie: Anna Bryk, Mateusz Sochowicz i Chmielewski/Dybalski. Srebro wywalczyła drużyna MKS-u Karkonosze Sporty Zimowe Jelenia Góra (Klaudia Domaradzka, Kacper Tarnawski, Karaś/Karaś), a brąz zdobyli saneczkarze UKS-u Nowiny Wielkie (Natalia Wojtuściszyn, Kacper Imiołek, Imiołek/Maćkała).

Dwójki

Zawody drużynowe

źródło: Polski Związek Sportów Saneczkowych