Wyniki Alpecimbra FIS Children Cup: Slalom U16 i gigant U14, Bartosz Szkoła najlepszym z Polaków

0

fot. alpecimbrafischicup.wixsite.com

fot. alpecimbrafischicup.wixsite.com

Dziś odbyły się pierwsze indywidualne zawody tegorocznego Alpecimbra FIS Children Cup, w którym startowali również reprezentanci Polski. W środę w zawodach drużynowych Polacy nie występowali, natomiast w indywidualnej rywalizacji już się pojawili. Zawodnicy z kategorii U14 rywalizowali w slalomie gigancie, a alpejczycy z grupy U16 w slalomie. 

W kategorii U14 dziewcząt startowały 3 reprezentantki Polski. Najwyżej sklasyfikowana została Hanna Zięba, która zajęła 26. miejsce. Magdalena Bańdo była 34., a Zofia Gąsienica-Mikołajczyk 47. Wśród chłopców 29. miejsce zajął Piotr Szeląg – najlepszy z Polaków. Poza nim rywalizowali także Mikołaj Sosnowski (35. miejsce), Juliusz Kierkowski (44. miejsce), Tomasz Korczak (54. miejsce) i Maksym Zajączkowski (nie ukończył przejazdu).

Wyniki giganta U14 dziewcząt

Wyniki giganta U14 chłopców

Spośród trzech Polek konkurujących w kategorii U16 w slalomie, tylko Gabriela Hopek ukończyła oba przejazdy i zajęła 33. miejsce. W pierwszym przejeździe wypadły Katarzyna Hreśka i Anna Skarbek-Malczewska. W grupie chłopców na 21. miejscu uplasował się Bartosz Szkoła, co było najlepszym polskim wynikiem tego dnia. Na 36. miejscu zawody zakończył Nicholas Czarnik, natomiast Jan Zakrzewski nie ukończył pierwszego przejazdu.

Wyniki slalomu U16 dziewcząt

Wyniki slalomu U16 chłopców

Jutro nastąpi zmiana ról i zawodnicy młodsi z grupy U14 powalczą w slalomie, a starsi U16 w gigancie.

Źródło: Informacja własna/alpecimbrafischicup.wixsite.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.