Wylegżanin, Legkow, Biełow i Pietuchow wykluczeni z kadry na Tour de Ski

fot: AFP, interia.pl
fot: AFP, interia.pl

Biegacze Maxim Wylegżanin, Aleksander Legkow, Jewgienij Biełow i Aleksiej Pietuchow zostali wykluczeni z kadry reprezentacji Rosji na Tour de Ski 2016/2017 z powodu podejrzeń o stosowanie dopingu.

Kilka dni temu w mediach pojawiła się informacja o tym, że sześcioro rosyjskich biegaczy zostały zawieszonych ze względu na podejrzenia o stosowanie niedozwolonych środków. Cała sprawa to pokłosie raportu McLarena, w którym kanadyjski prawnik opisuje różne sposoby oszustw rosyjskich sportowców przy okazji trzech wielkich imprez, a także tłumaczy zorganizowany proceder dopingowy w tym kraju. W gronie zawieszonych biegaczy znalazło się czterech mężczyzn i dwie kobiety: Maxim Wylegżanin, Aleksander Legkow, Jewgienij Biełow, Aleksiej Pietuchow, Julia Ivanova i Evgenia Shapovalova.

Rosjanie, ze względu na czasowe zawieszenie swoich zawodników, musieli wykluczyć ich z kadry na rozpoczynający się 31 grudnia cykl Tour de Ski. Ze składu wypadli zatem Wylegżanin, Legkow, Biełow i Pietuchow. Reprezentanci Sbornej mieli spore szanse na sukces w Tourze, bowiem w poprzednich latach zarówno Wylegżanin, jak i Legkow czy Biełow potrafili stawać na podium klasyfikacji generalnej. Legkow nawet zwyciężył w sezonie 2012/2013.

 – Tak, niestety jest to prawda. Wylegżanin, Legkow i Biełow nie znaleźli się w składzie ze względu na czasowe zawieszenie przez FIS. Czwartym biegaczem, który nie pobiegnie w Tourze jest Aleksiej Pietuchow – tłumaczy Jelena Wialbe.

Źródło: sports.ru

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.