Wykonawca modernizacji części Wielkiej Krokwi wybrany

zakopane-skocznia

W czwartym przetargu została wyłoniona firma, która zajmie się przebudową Wielkiej Krokwi. Firma ze Spytkowic do połowy grudnia ma zakończyć pierwszy etap remontu, dzięki czemu Puchar Świata 2017 ma się w Zakopanem jednak odbyć.

“Tym razem spośród startujących czterech firm to właśnie Nowator ze Spytkowic (k/Nowego Targu) uzyskał najwyższą ocenę komisji, a kwota niespełna czterech milionów złotych jest o blisko dwa miliony niższa od proponowanych w poprzednich przetargach. Jest mniej więcej taka, jaką zakładaliśmy” – wyjaśnił PAP Grzegorz Kotowicz, dyrektor Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS w Szczyrku, który nadzoruje prace w Zakopanem.

Do podpisania umowy dojdzie gdy firma wpłaci 10% kontraktu, czyli tzw. zabezpieczenie inwestycji, po tym mogą się rozpocząć prace, mające trwać do połowy grudnia. Modernizacja zakopiańskich skoczni została podzielona na dwa etapy, w pierwszym z nich muszą zostać wykonane prace niezbędne do zorganizowania Pucharu Świata. Prace te to przede wszystkim przebudowa rozbiegu Wielkiej Krokwi oraz ułożenie torów lodowych. Zakończenie tego etapu pozwoli na uzyskanie tymczasowej homologacji.

Drugim etapem prac będzie modernizacja zeskoku, spłaszczenie buli oraz zwiększenie rozmiaru skoczni. Na tą część inwestycji odbędzie się kolejny przetarg, który będzie miał miejsce na początku 2017 roku.

Puchar Świata w Zakopanem ma się odbyć 21 i 22 stycznia 20117 roku, a tydzień wcześniej przewidziane są zmagania w Wiśle.

źródło: onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.