Wygrana Shiffrin, pożegnanie Velez-Zuzulovej i Kirchgasser – “To był niesamowity dzień”

fot. redbull.com

fot. redbull.com

Dzisiejsze zawody alpejskiego Pucharu Świata w Ofterschwang padły łupem Mikaeli Shiffrin. Amerykanka była faworytką slalomu, ale jej wygrana nie była tak zdecydowana. Kariery zakończyły dwie świetne zawodniczki – Veronika Velez-Zuzulova i Michaela Kirchgasser. 

Shiffrin zwyciężyła z drugą Wendy Holdener tylko o 0,09 s. – W drugim przejeździe byłam mocna, ale także musiałam jechać z wyczuciem, ponieważ Wendy była naprawdę dobra. Ostatecznie to był niesamowity dzień – mówiła po zawodach zwyciężczyni. – Byłam szczęśliwa po wczoraj, ale już myślałam o slalomie i o tym, jak mogę być szybka również tutaj – dodała. Amerykanka mimo tylu sukcesów nadal nie zwalnia tempa i zapowiada walkę do końca zimy. – Moim celem jest zakończyć sezon tak mocno, jak to możliwe – zakończyła.

Z Pucharem Świata pożegnały się dzisiaj Veronika Velez-Zuzulova i Michaela Kirchgasser. Ta druga nie ukończyła pierwszego przejazdu. Austriaczka w wywiadzie nie ukrywała wzruszenia. – Teraz stoję tutaj, wszystko się skończyło i nie wiem, jak wyrazić to słowami. Było tyle pięknych chwil – mówiła Kirchgasser. – Miałam szczęście w mojej karierze i cieszę się, że mogłem się nim delektować. To jest cudowny czas, który dobiega końca – dodała. Swoją koleżankę żegnały również pozostałe reprezentantki Austrii, w tym medalistka Igrzysk w Pjongczangu Anna Veith. – Niesamowita kariera dobiegła końca i chcę jej serdecznie pogratulować. To było coś wyjątkowego, że mogłam razem z nią doświadczyć tego czasu – powiedziała Veith.

źródło: orf.at

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.