Wybudują skocznię w Warszawie?

fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

fot. Narodowe Archiwum Cyfrowe

Warszawski radny Filip Pelc zgłosił do budżetu obywatelskiego pomysł wybudowania nowej skoczni narciarskiej na Białołęce. – Skoki to sport narodowy, a w stolicy nie ma żadnej skoczni – powiedział w rozmowie z tvnwarszawa.pl Pelc.

Pomysł może wydawać się jakby z kosmosu, ale to nie byłaby pierwsza skocznia w Warszawie. W połowie XX wieku przy ulicy Czerniowieckiej powstał bowiem obiekt o punkcie K-38 i funkcjonował przez kilkadziesiąt lat. Po transformacji ustrojowej był coraz rzadziej używany, a dekadę temu postanowiono go rozebrać. Filip Pelc postuluje wybudowanie nowej skoczni K-15, lecz nie na Mokotowie, a na Białołęce. – Tradycje są, dziś skoki to nasz sport narodowy. Co tydzień w sezonie pięć milionów Polaków siada przed telewizorami, żeby kibicować naszym zawodnikom. A stolica skoczni nie ma żadnej – mówił radny.

Zdaniem Pelca wybudowanie nowej skoczni na Białołęcy mogłoby kosztować 700 tysięcy złotych, chociaż zakłada, że ostateczna kwota może być nieco wyższa. Radny celowo we wniosku do budżetu wskazał na to miejsce. – Część osób uważa, że to pomysł z kosmosu, a są też osoby, które już deklarują chęć oddania skoku na nowej skoczni – powiedział radny.

Źródło: tvnwarszawa.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.