Wszystkie kadry trenują w Obsertdorfie

fot.: wikipedia.org

fot.: wikipedia.org
fot.: wikipedia.org

Nowy sezon zbliża się wielkimi krokami, a kadry są w finałowym etapie przygotowań do sezonu. W ostatnich tygodniach wiele z nich udało się do Oberstdorfu, aby trenować na torach lodowych.

Możliwość przyzwyczajenia się do warunków zimowych na torach lodowych, takich jak podczas zawodów Pucharu Świata, było używane ostatnio przez Niemców, Austriaków, Słoweńców czy Polaków.

– Tej jesieni było niezwykle wysoki zapotrzebowanie na treningi tutaj, wszytko było zarezerowane – wyjaśnił Dr. Pete Kruijer, szef klubu w Oberstdorfie. -To proste: im więcej treningów na torach lodowych, tym lepiej zawodnicy są przygotowani na rozpoczęcie sezonu w Finlandii – powiedział Stefan Huber, CEO Skisport- und Veranstaltungs GmbH i główny sekretarz zawodów Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdrofie.

W ostatni weekend zima, do której przygotowywują się zawodnicy, sprawiła problem pracownikom. Aby zapewnić dobre warunki do treningów, pracownicy musieli pozbyć się śniegu z mat w wybiegu. Było to jednak warte wysiłku gdyż nie tylko zawodnicy, ale także organizatorzy wiele wynieśli z tych obozów treningowych. – Jeśli coś dzieje się na skoczni, zainteresowanie turystów naszymi zawodami Pucharu Świata wzrasta – powiedział Huber.

źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.