Wstrząsające wyznanie legendy skoków. “Nie wiem, czy będę normalnie chodziła”

Ailura, CC BY-SA 3.0 AT, via Wikimedia Commons

Prekursorka, pierwsza kobieta, która skoczyła 200 metrów na nartach i wielce utytułowana zawodniczka Daniela Iraschko-Stolz walczy z powrotem do pełnej sprawności. Targana licznymi kontuzjami Austriaczka tym razem walczy z urazem kolana. Jak się okazuje, sama obawia się o to, czy w przyszłości będzie mogła normalnie się poruszać.

Ailura, CC BY-SA 3.0 AT, via Wikimedia Commons

Wiosną 39-latka musiała przejść kolejną operację lewego kolana. – Od czasu niedawnej operacji moje kolano ma się znacznie lepiej, ale w ciągu ostatnich kilku tygodni podczas chodzenia musiałam pochylać się i uważać na biodro. Teraz ten ruch musi zostać ponownie ustabilizowany – wyjaśnia Iraschko-Stolz w wywiadzie z „Kleine Zeitung” .

Iraschko-Stolz walczy o powrót do zdrowia

– Chociaż moja jakość życia już się poprawiła i nie muszę już myśleć o tym, jak odpowiednio stawiać każdy krok, to wciąż daleko mi do normalnego chodzenia – dodaje skoczkini.

Wicemistrzyni olimpijska z Soczi mimo ogromnych problemów nie zamierza jednak składać broni. – Moim celem jest powrót na skocznię – wyznaje. I podkreśla to w tym samym wywiadzie, w którym martwi się o swoje poruszanie w przyszłości.

– W tej chwili nie wiem, czy kiedykolwiek będę mogła normalnie chodzić – niepokoi się dwukrotna mistrzyni świata, wskazując, że jeśli latem jej zdrowie nie poprawi się znacznie, to będzie musiała pomyśleć o innym zajęciu.

Źródło: Kleine Zeitung / laola1.at

 

Mateusz Król
Obserwuj