Wstępny kalendarz Pucharu Świata w kombinacji norweskiej 2017/18

fot.a.fssta.com

fot.a.fssta.com

Igrzyska olimpijskie to tylko część zmagań w sezonie 2016/17. Emocjonująca będzie również rywalizacja o kryształową kulę. FIS podał nieoficjalny kalendarz na Letnie Grand Prix i zimowy sezon Pucharu Świata.

Rywalizacja kombinatorów w Letnim Grand Prix zawita do 4 miejsc. Pod koniec sierpnia kombinatorzy będą startować w Oberwiesenthal, Tschagguns i Oberstdorfie. Po dłuższej przerwie w październiku odbędą się finałowe zawody w Planicy.

Kalendarz Letniego Grand Prix 2017

Karuzela Pucharu Świata w sezonie 2017/18 rozpocznie się w tradycyjnie w Ruce. W Finlandii kombinatorzy będą startować między 24 i 26 listopada. Przed świętami Bożego Narodzenia rozegrane zostaną jeszcze zawody w Lillehammer, Ramsau i w jeszcze nie ustalonym miejscu. Ze względu na igrzyska olimpijskie w styczniu zawodników czeka prawdziwy maraton. Rozpocznie się on w Otepaa. W Estonii po raz pierwszy w historii w tych samych dniach i w tym samym miejscu odbędzie się Puchar Świata mężczyzn i Puchar Kontynentalny kobiet.

Następnie Puchar Świata zawita do Val di Fiemme i Chaux-Neuve. Na koniec stycznia planowany jest Nordic Triple w Seefeld. Potem zawodnicy przeniosą się do Azji. Po 15 latach przerwy zawody odbędą się w Hakubie, gdzie odbędzie się próba generalna przed igrzyskami olimpijskimi. Najważniejsza impreza sezonu odbędzie się w lutym w Pjongczangu.

W marcu kombinatorzy norwescy odwiedzą 4 obiekty. Najpierw wystartują w Finlandii, potem w Oslo, Trondheim i na koniec w Schonach. Kolejny sezon może być ponownie historyczny, gdyż o 6. zwycięstwo w klasyfikacji generalnej powalczy Eric Frenzel. Jednak dla zawodników najważniejsze powinny być igrzyska olimpijskie.

Kalendarz Pucharu Świata 2017/18

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.