Wstępny kalendarz PŚ kombinacji norweskiej na sezon 2020/21 – debiut Pekinu

FIS ogłosiła projekt kalendarza PŚ w kombinacji norweskiej na sezon 2020/21. Zgodnie z oczekiwaniami pierwszy raz w historii pojawiły się w nim zawody w Chinach – to próba przedolimpijska w Pekinie.

Pucharowy cyrk rozpocznie się przedłużonym weekendem w Ruce (27-29 listopada), następnie 5 i 6 grudnia zawodnicy rywalizować będą w Lillehammer (na obydwu skoczniach), następny weekend przewidziany jest w kalendarzu pucharowym, ale nie wiadomo jeszcze gdzie odbędą się zawody, Przed świętami Bożego Narodzenia kombinatorzy spotkają się w austriackim Ramsau (19 i 20 grudnia).

2. period rozpocznie się zawodami w Niemczech (nie ogłoszono jeszcze, w którym miejscu) 2 i 3 stycznia 2021, kolejne weekendy kombinatorzy spędzą w Chaux-Neuve, Val di Fiemme i Lahti. Zakończy on się Nordic Combined Triple w Seefeld 29-31 stycznia 2021.

3. period to weekend 6 i 7 lutego w estońskim Otepää, a potem historyczne zawody w stolicy Chin zaplanowane na 13 i 14 luty. Kolejny weekend w kalendarzu nie ma jeszcze przyznanego gospodarza.

Po przerwie na MŚ w Oberstdorfie finałowy 4. period będzie zdecydowanie najkrótszy – to zawody w Oslo (13 i 14 marca) i Schonach (20 i 21 marca). W tej niemieckiej miejscowości odbędzie się konkurs drużyn mieszanych na zakończenie sezonu.

Na razie jeszcze brak w kalendarzu szczegółowych informacji na temat ewentualnych innych zawodów niż Gundersen (np. biegu masowego).

kalendarz

źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.