Wspólne treningi norweskich i rosyjskich skoczków narciarskich

Reprezentacja Norwegii, przybyła do Rosji na zaproszenie tamtejszego związku narciarskiego. Bazą treningową dwóch grup stały się obiekty w Czajkowskim. Celem zgrupowania jest popularyzacja skoków narciarskich w Rosji, a także wymiana doświadczeń pomiędzy zawodnikami i trenerami.

Do Rosji przybyły największe gwiazdy norweskich skoków narciarskich tj.: Daniel Andre Tande i Maren Lundby. Rosyjscy włodarze zapragnęli ściągnąć do swojego kraju jedną z najlepszych drużyn na świecie, tak aby ich trenerzy i zawodnicy, mogli się czegoś więcej nauczyć. Pozytywna odpowiedź na zaproszenie przyszła od Norwegów. Steimar Bjerkmann, komentując decyzje o udaniu się do Rosji, stwierdził, że udali się tam, ponieważ chcą być postrzegani jako najważniejsza reprezentacja na świecie. Ostatecznie, Skandynawowie na obiektach w Czajkowskim odbędą kilka sesji treningowych i spotkają się z tamtejszymi trenerami oraz zawodnikami.

Alexander Stoeckl podczas poniedziałkowej konferencji, tłumaczył zebranym, co jest potrzebne aby prowadzić efektywne szkolenia. – Poza aspektami technicznymi i fizycznymi, ważne w procesie szkolenia jest wypracowanie ciekawej filozofii i obranie odpowiedniego kursu – ocenił austriacki szkoleniowiec. Dla rosyjskich skoków trening z Norwegami to także potwierdzenie tego, o czym mówił niedawno w rodzimych mediach Jewgienij Klimow. – Jesteśmy dzisiaj lepiej postrzegani przez najlepsze nacje. Częściej witamy się z czołowymi zawodnikami, rozmawiamy. To miłe – mówił najlepszy rosyjski skoczek minionej zimy.

Źródło: skiforbundet.no/informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.