Wspaniały wyczyn Stefana Huli. Jest wśród legend polskich skoków

21:59, 18.10.2022 Łukasz Serba

Za nami letnie mistrzostwa Polski w Zakopanem. Na Średniej Krokwi (HS 105) z bardzo dobrej strony pokazał się Stefan Hula. 36-latek zdobył brązowy medal, przegrywając jedynie z Dawidem Kubackim oraz Piotrem Żyłą. Zawodnik KS Evenement Zakopane swoim osiągnięciem zapisał się na kartach historii polskich skoków narciarskich.

Stary, ale jary

Drużynowy brązowy medalista z Pjongczangu oddał skoki na odległości 105,5 m oraz 102 m. Dało mu to łączną notę 294,9 pkt. O ile strata do "złotego" Dawida Kubackiego była wyraźna, bo aż 14,4 pkt, tak do drugiego Piotra Żyły Hula stracił jedynie 0,3 pkt. Za doświadczonym zawodnikiem znaleźli się m.in. Kamil Stoch, czy Paweł Wąsek. Członek beskidzkiej grupy bazowej po raz piąty w karierze stanął na podium letnich mistrzostw Polski. Potwierdził tym samym, że mimo swojego wieku wciąż jest w bardzo dobrej dyspozycji.

Jak podaje twitterowy profil "Skoki narciarskie na wykresach i w liczbach",  Stefan Hula został trzecim najstarszym medalistą polskiego czempionatu w historii. Starsi byli tylko legendarni Stanisław Marusarz oraz Antoni Wieczorek.

Stefan Hula 19 dni po trzydziestych szóstych urodzinach zdobywa brązowy medal Mistrzostw Polski. Starszymi medalistami byli tylko legendarny Stanisław Marusarz oraz Antoni Wieczorek. #skijumpingfamily pic.twitter.com/hAmwLfohNE

- Skoki narciarskie na wykresie i w liczbach (@ski_excel) October 18, 2022

Rozkręcał się z konkursu na konkurs

Dodajmy, że początek tego lata nie zapowiadał tak dobrych wyników zawodnika urodzonego w Bielsku-Białej. Hula nie znalazł się bowiem nawet w grupie krajowej na inaugurację Letniego Grand Prix w Wiśle. Wystąpił za to na początku sierpnia w Courchevel, jednak nie zdołał zapunktować.

Przełom nastąpił we wrześniu. Wtedy najpierw dwukrotnie znalazł się w czołowej "10" drugoligowych konkursów w norweskim Lillehammer, a następnie pokazał się z bardzo dobrej strony podczas zawodów elity w rumuńskim Rasnovie. Tam indywidualnie zajął 6. miejsce oraz razem z Pawłem Wąskiem zajął drugie miejsce w rywalizacji duetów. Punkty zdobył jeszcze w Hinzenbach - 19. lokata oraz Klingenthal - 24. pozycja.

źródło: twitter/informacja własna