Wspaniały gest Graneruda. Przekazał narty dzieciom

fot. M. Król

Halvor Egner Granerud bryluje w zawodach Pucharu Świata, ale nie zapomina o swoich młodszych kolegach.Norweskie media donoszą o tym, że przekazał on narty dzieciakom, które zaczynają przygodę ze skakaniem.

fot. M. Król

Lider klasyfikacji generalnej przekazał młodszemu pokoleniu norweskich skoków narty firmy Fluege.de, na których na co dzień skacze w zawodach najwyższej rangi. – To jest coś o czym myślałem negocjując kontrakt z z Fluege. Bardzo łatwo ich przekonać. Uznali, że to fantastyczny pomysł – mówi 24-latek.

Norweg ma świadomość, jak najnowocześniejszy sprzęt może pomóc w złapaniu odpowiedniej dyspozycji. Na pierwsze własne narty czekał do 17. roku życia. – Powodem, dla którego chciałem to zrobić jest fakt, że klub zaczął się starzeć i wymagał odnowienia. Skoki to drogi sport. Wierzę, że moja pomoc w uzyskaniu lepszego sprzętu pozwoli ruszyć z mocniejszym uderzeniem – liczy norweski skoczek, który nie miał takich udogodnień. – Zacząłem karierę od wypożyczonego sprzętu i skakałem z nim przez kilka lat, aż do momentu, gdy wyrosłem z nart – tłumaczy Granerud.

Inicjatywa reprezentanta Asker Skiklubb ma zapewnić ciągłość sukcesów w norweskich skokach narciarskich.

Źródło: skiforbundet.no