Wraca Puchar Świata w biegach narciarskich. Najbliższy przystanek – Livigno

fot. M. Rudzińska

Po rywalizacji w Tour de Ski, biegaczki i biegacze wracają do startów w PŚ. W najbliższy weekend 21-22.01. karuzela przeniesie się do Włoch, jednak nie jak planowano pierwotnie do Mediolanu. To w Livigno po raz pierwszy w historii zostaną rozegrane zawody w biegach narciarskich w ramach pucharowych zmagań. 

fot. M. Rudzińska

W sobotę 21 stycznia zawodnicy zmierzą się w sprincie stylem dowolnym. Dzień później czeka ich rywalizacja w sprincie drużynowym tą samą techniką. Będzie to sprawdzian nie tylko dla zawodników, ale i organizatorów. W Livigno dotąd rozgrywano jedynie maratony narciarskie, w tym ten najsłynniejszy, La Sgambeda. Przed miesiącem jego triumfatorką została Justyna Kowalczyk – Tekieli.

Warto przypomnieć jak obecnie wygląda klasyfikacja generalna. Liderem wśród mężczyzn jest Joahnnes Hosflot Klaebo, który zgromadził 1 282 punkty. Drugi jest Paal Golberg, który traci 54 punkty. Za nim plasuje się Federico Pellegrino ze stratą 300 punktów. Najwyżej klasyfikowany z Polaków jest Dominik Bury (41. miejsce; 216 pkt.).

U Pań stawce przewodzi Tiril Udnes Weng, któa na koncie ma 1 447 punktów. Druga jest Frida Karlsson ze stratą 287 punktów, a trzecia Kerttu Niskanen, która do liderki traci 428 punktów. Najwyżej z Polek klasyfikowana jest Izabela Marcisz, która z 81 punktami zajmuje 71. miejsce.