Wolfgang Pichler w Szwedzkim Komitecie Olimpijskim

Były trener biathlonowej reprezentacji Szwecji, Wolfgang Pichler, którego podopieczni, jak Bjørn Ferry, Helena Ekholm, czy Anna-Karin Oloffson-Zidek zdobywali liczne medale mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich, wraca do świata sportu z całkiem nowym zadaniem do wykonania. Zajmie jedno z czołowych stanowisk w Szwedzkim Komitecie Olimpijskim (SOK).

64-latek, urodzony w Ruhpolding, ma zajmować się rozwojem najzdolniejszych szwedzkich zawodników uprawiających wszelkie sporty zimowe. To pierwszy raz w karierze Pichlera, kiedy częścią jego pracy będą również dyscypliny niż biathlon i biegi narciarskie. Plan szwedzkiego Komitetu jest dość ryzykowny, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę wygórowane oczekiwania związku:

 – Celem Szwecji na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Mediolanie 2026 jest stworzenie potężnego zespołu, którego celem będzie zdobycie co najmniej dwudziestu medali – powiedział niemiecki trener w wywiadzie dla szwedzkiego portalu internetowego.

Podczas ostatnich zimowych igrzysk w Korei Szwedzi zdobyli 14 krążków. Zdecydowana większość medali – aż 10 – to dzieło biegaczy i biathlonistów.

źródło: xc-ski.de

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.