Wolfgang Loitzl zakończył karierę!

fot. skispringen.com
fot. skispringen.com

Wolfgang Loitzl w wieku 34 lat postanowił zakończyć karierę. Austriak ogłosił swoją decyzję dzisiaj na specjalnie zwołanej konferencji. 

Loitzl tłumaczy swoją decyzje brakiem sukcesów w ostatnim czasie. Od początku tego sezonu wystąpił w zawodach Pucharu Świata cztery razy i zdobył tylko 8 punktów. Jego słaba dyspozycja spowodowała, iż Heinz Kuttin nie powołał go na Turniej Czterech Skoczni. Zabrakło również dla niego miejsca na loty w Kulm. To właśnie przed konkursem w Bad Mitterndorf zwołał konferencję i ogłosił zakończenie kariery. -Nie ma już tego zacięcia, które jest niezbędne, aby osiągać dobre wyniki. Rozsądnie jest więc w tym momencie mojego życia zakończyć karierę – powiedział indywidualny mistrz świata z Liberca.

Wolfgang jak na razie nie konkretnych planów na przyszłość. Chce on teraz więcej czasu spędzać z rodziną i nadrobić zaległości spowodowane ciągłymi wyjazdami na konkursy skoków.  Dopiero wtedy zacznie szukać dla siebie pracy.

Loitzl zadebiutował w Pucharze Świata 6 stycznia 1997 w Bischofshofen zajmując 41 miejsce.  Z roku na rok stawał się coraz lepszym zawodnikiem i zaczął zdobywać wiele trofeów. Na jego koncie są złote medale igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata, mistrzostw świata juniorów, mistrzostw świata w lotach, czy też wygranie Turnieju Czterech Skoczni. Przed sześcioma laty stanął on na najwyższym stopniu podium podczas zawodów w Zakopanem. Z pewnością zapamięta on też sytuację z 2004 roku, kiedy to na Wielkiej Krokwi niefortunnie zsunął się z rozbiegu.

Źródło: skispringen.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.