Wojciech Marusarz pracuje nad techniką skoku. “Chcę osiągnąć równy i wysoki poziom” [wywiad]

Fot. Facebook: Wojciech Marusarz

Poprawić technikę skoku i zrzucić kilka kilogramów. To najważniejsze cele, jakie musi zrealizować Wojciech Marusarz w sezonie przygotowawczym. Pomóc mają w tym ciężkie zgrupowania, takie jak obóz w Planicy, który może zaowocować w przyszłości. – Chcę osiągnąć wyskoki i równy poziom – powiedział w rozmowie z nami Wojciech Marusarz.

Mateusz Król: Jak przebiegają przygotowania do sezonu? Twoje treningi zmieniły się? Gdzie miałeś okazję trenować tego lata/wiosny?
Wojciech Marusarz: Przygotowania przebiegają zgodnie z planem, staram się realizować wszystkie zalecenia treningowe, które stawia przede mną trener i staram się z nich wywiązywać na sto procent. Treningi, owszem, zmieniły się. Większy nacisk jest na skoki i pod tym kątem jest inaczej. Wprowadzonych jest trochę zmian w dotychczasowy trening. Na początku trzeba było się do tego przystosować, ale udało się szybko. Większość treningów mieliśmy w kraju, w Szczyrku i Zakopanem. Ostatnio mieliśmy długi, wyczerpujący obóz w Planicy.

MK: Czy któreś zgrupowanie/treningi przyniosły Ci prawdziwą satysfakcję?
WM: Na pewno owocne zgrupowanie było właśnie w Planicy, gdzie przez dwa tygodnie przebywaliśmy w naprawdę super ośrodku sportowym, gdzie mieliśmy zagwarantowane wszytko, co nam potrzebne. Pierwszy tydzień był bardziej skokowy, a drugi biegowy. To był bardzo ciężki obóz i jestem z niego usatysfakcjonowany. Wszytko wykonane w stu procentach, więc na pewno to zaprocentuje w przyszłości.

MK: Nad czym skupiasz się aktualnie w trakcie przygotowań? Jest jakiś jeden element, nad którym musisz popracować?
WM: Tak, mam cele, które zostały omówione z trenerami i u mnie nacisk jest na cześć skokową. Tam mam właśnie duże braki. Chodzi o technikę, jak i wagę, którą redukuję, by osiągać lepsze rezultaty na skoczni.

MK: Jak przebiega realizacja postawionych etapowych zadań, które powinieneś spełnić, aby nie zostać skreślonym z kadry? Możesz zdradzić, jakie to zadania?
WM: Każdy zawodnik na postawione cele, które ma realizować. Jest kilka kwestii, w których mamy czynić postępy i z tego jesteśmy rozliczani.  Najbardziej tyczy się to mnie i Pawła Twardosza. Właśnie nam postawiono z góry zadania i mamy je realizować.

MK: Jaki cel przyświeca Ci w trakcie tegorocznych przygotowań?
WM:  Chcę osiągnąć wyskoki i równy poziom, by jak najlepiej wejść w sezon zimowy i poświęcam temu cały sezon letni, by znaleźć jak najbardziej dogodne rozwiązania. Na pewno skupię się na skokach i wadze, bo w tym jest największy problem resztę jest dobrze.

Dziękuję za rozmowę.

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.