Wojciech Fortuna został zgłoszony do nagrody Fair Play

fot. eurosport.onet.pl
fot. eurosport.onet.pl

Wojciech Fortuna oddał swój złoty medal olimpijski, by pomóc finansowo sportowcom. Teraz został głoszony przez “Przegląd Sportowy” i “Sport” do nagrody Fair Play. 

Fortuna na początku roku wystawił na licytację swój złoty medal olimpijski, który zdobył w Sapporo w 1972 roku. Chciał wspomóc finansowo Nicka Fairalla, amerykańskiego skoczka narciarskiego, który po wypadku na skoczni w Bischofshofen złamał kręgosłup z przemieszczeniem kręgów w odcinku lędźwiowym, co spowodowało paraliż nóg.

W marcu tego roku, za 50 tysięcy dolarów złoty medal Fortuny wykupił właściciel marki 4f. Pieniądze zostały podzielone i przekazane sportowcom, połowę kwoty dla Nicka Fairalla, a drugą połowę dla Natalii Czerwonki, naszej łyżwiarce szybkiej , która podczas przygotowań do sezonu doznała bardzo poważnego wypadku na rowerze. Warunkiem sprzedaży medalu przez Fortunę było przekazanie go do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

Nagroda Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego przyznawana jest w trzech kategoriach. Nagroda dla Wojciecha Fortuny zaliczana jest do trzeciej kategorii. Wyróżnienie to, przeznaczone jest dla osób, stowarzyszeń lub instytucji, które promują ideę fair play oraz szczególnie aktywnie działają w zakresie ich upowszechniania i wdrażania. Laureatów tej nagrody poznamy w pierwszym kwartale 2016 roku.

źródło: przegladsportowy.pl  

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.