Wojciech Fortuna ocenia szanse Polaków

_dsc0584

Wojciech Fortuna w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego ocenił pozytywnie szanse Polaków na wysokie lokaty w najbliższym sezonie zimowym. Jak sam mówi, widzi duży potencjał w naszej kadrze, a nawet szanse na złoty medal.

Mistrz olimpijski z Sapporo mówi, że Polaków czeka niezwykle wyjątkowy sezon. Zawody inauguracyjne w Ruce oraz w Klingenthal są dopiero początkiem sukcesów. Jednak Fortuna podkreśla, że trzeba umiejętne wykorzystać dobrą formę naszych reprezentantów w skokach narciarskich. Widzi szansę na medale podczas przyszłorocznych Mistrzostw Świata w Lahti drużynowo, jak i indywidualnie. W pozostałych konkursach z cyklu Pucharu Świata, Wojciech Fortuna przewiduje również miejsca na podium, lecz przyjdą one z czasem tak jak dobra forma w naszej kadrze.

Wojciech Fortuna wypowiedział się pozytywnie o zmianie szkoleniowca. Stefan Horngacher rozpoczął nowy etap dla skoczków narciarskich. Jak zauważył Fortuna odzyskali oni, chęć do skakania, co przekłada się na wysokie lokaty w konkursach Pucharu Świata. Jest on również zadowolony z powrotu Adama Małysza do skoków narciarskich, który ma ogromną wiedzę dotyczącą kariery i treningów, a teraz może ją przekazywać pozostałym zawodnikom, co jest dla nich bardzo pomocne.

Źródło: przegladsportowy.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.