Włoski trener poprowadzi kadrę biegaczy? Jaśkowiec rozstanie się z trenerem Wierietielnym?

fot. eurosport.onet.pl
fot. eurosport.onet.pl

– To prawda, że interesujemy się zatrudnieniem włoskiego trenera, który miałby poprowadzić kadrę Polski w biegach narciarskich – przyznał Apoloniusz Tajner, prezes Polskiego Związku Narciarskiego. Nie chciał jednak zdradzić nazwiska tegoż fachowca, choć nieoficjalnie mówi się o Fabio Ghisafim, który ostatnio pracował w ekipie Kanady, a kiedyś zajmował się szkoleniem japońskich kadrowiczów.

– Nawiązaliśmy z nim kontakt, ale jeszcze jest daleka droga do porozumienia. Na razie włoski trener jest jedynym kandydatem – dodał szef PZN. Nowy szkoleniowiec zastąpiłby na tym stanowisku Janusza Krężeloka, który zostałby wtedy asystentem trenera kadry. – Potrzebujemy nowego impulsu z zewnątrz dla rozwoju naszych najlepszych zawodniczek i zawodników – przyznał Tajner.

Prezes związku zdradził, że w przypadku zatrudnienia Włocha, Sylwia Jaśkowiec być może wróciłaby do treningów z całą kadrą, a Justyna Kowalczyk trenowałaby znowu tylko z Maciejem Kreczmerem i trenerem Aleksandrem Wierietielnym. Ten ostatni nie chciał podjąć się zadania prowadzenia całej polskiej kadry.

– Do takich rozmów doszło jeszcze w Falun. Trener Aleksander Wierietielny przyznał jednak, że nie widzi siebie w takiej roli. Ma już przecież 67 lat. Stwierdził, że nie widzi możliwości współpracy nawet w roli koordynatora – przyznał niedawno prezes PZN w rozmowie dla eurosport.onet.pl.

Źródło: eurosport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.