Włoski biathlonista porzuca karabin i przechodzi na biegi

fot. M.Król

Giuseppe Montello nie będzie już dłużej rywalizował z karabinem na plecach. Włoch po sezonie 2020/2021 postanowił bowiem zakończyć swoją przygodę z biathlonem i teraz zamierza wywalczyć sobie miejsce w kadrze biegaczy narciarskich. 28-latek o swojej decyzji poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych.

fot. M.Król

Reprezentant Włoch Giuseppe Montello od nowego sezonu będzie chciał być częścią kadry biegaczy narciarskich, a nie jak dotychczas biathlonistów. 28-latek, który nigdy nie wyróżniał się postawą na trasach i notował biegowe rezultaty mniej więcej w drugiej połowie stawki, o porzuceniu dotychczasowego zajęcia poinformował na Instagramie. – Biathlon dostarczył mi wielu niezapomnianych przeżyć i nauczył jak podnosić się po upadkach. Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które wspierały mnie w tej podróży – pisze Montello.

– Czuję jednak, że teraz przyszedł czas na zmiany. Po konsultacjach zdecydowałem się odłożyć karabin i podjąć się nowego wyzwania. Wiem, że nie będzie to łatwe, ale już nie mogę się doczekać rozpoczęcia nowej przygody – czytamy na Instagramie Włocha.

Były już biathlonista nieco zmienił trend, który panował w ostatnim czasie. Do tej pory częściej preferowano przejście z biegów narciarskich do biathlonu. Tak zrobiły chociażby świetne przed laty biegaczki, czyli Denise Herrmann i Stina Nilsson. Niemka, która zaczęła startować z karabinem po sezonie 2015/2016, ma już na swoim koncie siedem pucharowych zwycięstw i sześć medali mistrzostw świata. Montello na razie będzie musiał wywalczyć sobie miejsce w kadrze, w której nie brakuje dobrych biegaczy. Czy mu się to uda? Odpowiedź poznamy za kilka miesięcy.

Źródło: Instagram