Włosi z 13 reprezentantami na alpejski PŚ w Levi

0

fot. Roman Avdagić / rom@nski photo / CC BY

fot. Roman Avdagić / rom@nski photo / CC BY

Po wczorajszej kontroli śniegu w Levi, która miała pozytywny wynik, swój męski skład na zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim w Levi ogłosiła Włoska Federacja Sportów Zimowych. Dziś ujawnione zostały także nazwiska alpejek, które znalazły się w kobiecym zespole na PŚ w Levi. W sumie Włochy reprezentować będzie 13 sportowców. 

Niskie temperatury pozwoliły w tym roku na dobre przygotowanie trasy Levi Black i jak na razie nic nie stoi na przeszkodzie, aby w drugi weekend listopada odbyły się tam kolejne zawody Pucharu Świata. 13-osobową kadrę na te zawody będą mieć Włosi. W sobotnim slalomie pojawi się pięć włoskich alpejek. Będą to: Manuela Moelgg, Chiara Costazza, Irene Curtoni, Federica Sosio oraz Roberta Midali. Zespół mężczyzn, który weźmie udział dzień później w slalomie PŚ już wyjechał do Szwecji, gdzie będzie przygotowywał się bezpośrednio do zmagań w Levi.

Główny trener Max Carca w porozumieniu z dyrektorem sportowym zadecydował, że w pierwszych zawodach mężczyzn w 51. edycji PŚ (biorąc pod uwagę odwołany gigant w Sölden) wezmą udział Stefano Gross, Manfred Moelgg, Patrick Thaler, Giuliano Razzoli, Tommaso Sala, Simon Maurberger, Riccardo Tonetti oraz Alex Vinatzer, który będzie miał okazję na debiut na tym poziomie.

Źródło: fisi.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.