Włosi podali skład kadry biegaczy narciarskich na sezon 2016/2017

fot: zimbio.com
fot: zimbio.com

Włoski Związek Sportów Zimowych (Italian Winter Sports Federation) ogłosił, którzy biegacze i biegaczki będą mieli prawo startu w zawodach Pucharu Świata w przyszłym sezonie. W składzie nie ma większych niespodzianek.

Kadra Włochów będzie podzielona na trzy grupy: World Cup Team, A Team i B U25 Team dla perspektywicznych zawodników. Łącznie w składzie znalazły się dwadzieścia cztery nazwiska.

W pierwszej grupie, czyli narciarzy, którzy regularnie będą startować w Pucharze Świata, znalazł się Francesco De Fabiani i Federico Pellegrino – triumfator klasyfikacji sprintu za sezon 2015/2016. 25-letni Włoch ma na swoim koncie także pięć zwycięstw w zawodach pucharowych.

Męska drużyna na Puchar Świata:
Francesco De Fabiani, Federico Pellegrino

W kadrze kobiet na zawody Pucharu Świata znalazła się tylko Virginia De Martin Topranin. Dla włoskiej biegaczki miniony sezon był najlepszy w karierze i zakończyła go na 28. miejscu w klasyfikacji generalnej z dorobkiem 274 punktów, dwa razy plasując się w czołowej dziesiątce.

Kobieca kadra na Puchar Świata:
Virginia De Martin Topranin

Pozostali biegacze narciarscy dostali się do kadry A i kadry U25. Włosi będą mieli do dyspozycji, oprócz trójki najwyżej notowanych zawodników, także dwadzieścia jeden innych nazwisk.

Kadra A mężczyzn:

Roland Clara, Dietmar Noeckler, Maicol Rastelli, Giandomenico Salvadori

Kadra A kobiet:

Gaia Vuerich, Greta Laurent, Lucia Scardoni, Ilaria Debertolis

Kadra mężczyzn U25: Manuel Perotti, Sebastiano Pellegrin, Daniele Serra, Simone Urbani, Stefan Zelger, Paolo Ventura, Mikael Abram, Giacomo Gabrielli

Kadra kobiet U25: Francesca Baudin, Caterina Ganz, Ilenia Defrancesco, Giulia Stuerz, Fiamme Oro, Monica Tomasini

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.