Włochy: Nowy trener skoczków!

DSC_0259Włoski Związek Narciarski jako jeden z ostatnich ogłosił składy kadr w skokach narciarskich. W męskiej kadrze A widnieje nazwisko tylko jednego skoczka – Davide Bresadola.

Składy swoich kadr i sztabów Włosi ogłosili wczoraj. Początkowo zakładano, że trenerem pozostanie Paolo Bernardi, ale ostatecznie zdecydowano, że zajmie się on kombinatorami. Kadrę skoczków przejmie Walter Cogoli.  Davide Bresadola znalazł się jako jedyny w głównym teamie, gdyż w minionym sezonie osiągnął życiowy sukces, kiedy uplasował się na 9. miejscu w jednym z konkursu Pucharu Świata w Lillehammer. Kadra B to: Federico Cecon, Roberto Dellasega, Alex Insam i Daniele Varesco. W kadrze C również znalazł się tylko jeden zawodnik: Zeno Di Lenardo.

Grupa młodych gości takie nazwiska jak: Alessio Longo, Kevin Rosenwirth i Joy Senoner. Właśnie oni maja stanowić tzw. “grupę przyszłości”. Nie wiadomo jak potoczą się sprawie kobiecej reprezentacji Włochów. Nieoficjalnie mówi się, że trener Julien Eybert-Guillon zostanie zwolniony. Związek jest zawiedziony brakiem sukcesów w minionym sezonie. Musimy jednak czekać na oficjalne informacje.

Źródło: Fis-ski.com / trentinocorrierealpi.gelocal.it

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.