Władimir Putin o igrzyskach olimpijskich w Sochi!

Vladimir putin
fot. cdn15.se.smcloud.net

Dzisiaj odbyła się coroczna konferencja Władimira Putina z dziennikarzami. Oprócz tematów społeczno-gospodarczych prezydent Federacji Rosyjskiej odniósł się do zimowych igrzysk olimpijskich w Sochi.

O tej wielkiej imprezie powiedział, że – wszystko co Rosja chciała osiągnąć, przygotowując i organizując igrzyska w Soczi, osiągnęła. Jesteśmy wdzięczni naszym sportowcom, ponieważ są prawdziwymi bohaterami tego wydarzenia.

Na pytanie czy Rosja osiągnęła porażkę z korzystania z nowej infrastruktury przy okazji wojny na Ukrainie, odpowiedział – Wszystko, czego oczekiwaliśmy zostało osiągnięte. Jesteśmy wdzięczni naszym sportowcom, ponieważ są prawdziwymi bohaterami tego wydarzenia – przyznał Prezydent Rosji.

Jego zdaniem obiekty sportowe są dobrze wykorzystywane – w innych krajach są one porzucane, ale my mamy na nich np. Formułę 1 i turnieje szachowe, a do lutego wszystkie obiekty są zabukowane.

Na koniec odparł – Nasi obywatele muszą, zamiast chodzić na wódkę, uprawiać sport – nawet jeśli to kosztuje. – zakończył Putin.

Źródło: gazeta.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.