Wkrótce poznamy następcę Waltera Hofera: “Na mojej liście jest wielu kandydatów”

Walter Hofer już prawie 30 lat jest dyrektorem Pucharu Świata w skokach narciarskich. Nadchodzący sezon będzie jego ostatnim w tej roli. Kto go zastąpi? Kandydatów jest wielu.

Austriak niedawno odwiedził stolicę Słowenii z okazji pierwszego spotkania organizatorów mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, które odbędą się w 2023 roku w Planicy. Hofer zdradził wówczas, że jego następcę poznamy już wkrótce. Nie ujawnił jednak nazwisk kandydatów. – Na mojej liście jest wielu kandydatów ale ostateczna decyzja zostanie podjęta przez radę FIS na sesji w Dubrowniku pod koniec miesiąca – powiedział. Słoweńcy zastanawiają się czy nowym dyrektorem może zostać ich rodak. – Mamy wielu ludzi z niezbędnymi umiejętnościami, którzy mogliby zająć to miejsce, w tym Słoweńców. Ale ostateczna decyzja nie będzie w znacznym stopniu uzależniona od wiedzy kandydata, ponieważ będzie to również decyzja strategiczna – mówił Hofer. Podkreślił, iż musi być to osoba potrafiąca współpracować, która potrafi pójść na kompromisy. – Ma to kluczowe znaczenie. Wiele osób jest zaangażowanych w skoki i wszystko to musi zostać zharmonizowane. Trzeba wskazać kierunek działania – dodał.

Dyrektor Pucharu Świata nie ukrywa także, że jest zadowolony z tego, co udało mu się osiągnąć podczas pełnienia swojej funkcji. Według niego skoki narciarskie w ostatnich latach przeszły wiele zmian. Stały się bezpieczniejsze i zyskały na popularności. – Udało nam się zmienić skoki narciarskie z niszowej dyscypliny, w dyscyplinę cieszącą się dużym zainteresowaniu mediów, co pozwala nam generować większe przychody i wyższe nagrody. To jest dobra sytuacja dla wszystkich – mówił. Przyznał też, że w ostatnich latach w skokach dokonał się duży postęp technologiczny. – W przeszłości postęp był szybki, zarówno w dziedzinie technologii, jak i w innych kwestiach. Zawsze staraliśmy się nadążyć za postępem skoczków, którzy są bardzo innowacyjni – stwierdził.

Karierę Waltera Hofera jako dyrektora Pucharu Świata zakończą Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich w Planicy, które odbędą się w marcu 2020 roku.

źródło: siol.net

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.