Wkrótce Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Dolny Śląsk 2016 [program]

logo_zimaPo kilku latach przerwy Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży powraca na tereny Dolnego Śląska. Zawodnicy będą rywalizowali w dyscyplinach taki jaki: narciarstwo klasyczne, biathlon, łyżwiarstwo szybkie, narciarstwo zjazdowe i inne. Znamy już program zawodów, które odbędą się w Jakuszycach i Harrachovie. 

XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych Dolny Śląsk 2016, właściwie już się rozpoczęła. W czwartek w Sanoku rozpoczęto rywalizację młodych panczenistów na torze długim, gdzie w wieloboju triumfowała Karolina Bosiek 175,022 przed Karoliną Gąsecką 183,993 i Joanną Hajduk 189,972 (UKS 3 Milanówek). W rywalizacji juniorów młodszych zwyciężył Gaweł Oficjalski 166,431 przed Janem Świątkiem 168,487 i Markiem Kanią (Fundacja ŁiSW Legia Warszawa) 173,730. Do rywalizacji w ramach tej imprezy sportowcy wrócą za tydzień. Wtedy rozpocznie się prawdziwa dawka emocji w curlingu, saneczkarstwie i hokeju na lodzie. Duszniki Zdrój będą natomiast gościły biathlonistów w dniach 22-28. lutego.

W następnym tygodniu rozpocznie się także rywalizacja w obecnie najpopularniejszych zimowych dyscyplinach w kraju – narciarstwie klasycznym. Pierwotnie planowano, aby najpierw rozegrano skoki narciarskie i kombinację norweską a kilka dni później biegi. Ostatecznie postanowiono jednak, że wszystkie konkurencje spod egidy narciarstwa klasycznego odbędą się w jednym terminie. Warto zwrócić uwagę, że skoki planowano rozegrać na skoczniach w Karpaczu i Lubawce, ale z powodu słabej zimy, przeniesiono je do Harrachova. Biegi odbędę się na trasach biegowych w Jakuszycach. Zawody potrwają od 16 do 21 lutego. Redakcja Sportsinwinter.pl będzie na miejscu i przeprowadzi relację z tego wydarzenia.

Program zawodów – skoki i kombinacja norweska

Program zawodów – biegi narciarskie

Więcej szczegółów znajdziecie: TUTAJ

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.