bieg-piastów_w_500Bieg Piastów to polska chluba w dziedzinie narciarstwa biegowego na całym świecie. Przekonaliśmy się o tym dosadnie podczas Forum Nordicum w Szklarskiej Porębie, gdzie nie było ani jednej osoby, która nie kojarzyłaby tego fantastycznego wydarzenia. Dziś wiadomo już, że impreza odbędzie się bez przeszkód.

Tegoroczna edycja Biegu Piastów będzie odbywała się pod znakiem jubileuszu. Ten wspaniały festiwal narciarstwa biegowego odbędzie już po raz 40. Organizatorzy promowali wydarzenie, jak tylko się dało. Przyniosło to spodziewane efekty. – W imprezie wystąpi 5 tys. zawodników i zamknęliśmy listę zgłoszeń. Sporo środowisk i grup zawodowych przysłało grupowe listy, m.in. przedstawiciele służb mundurowych – żołnierze, strażacy i policjanci – mówił komandor imprezy Dariusz Serafin. Bieg Piastów jest dziś synonimem sukcesu. Na swoje miejsce obrał trasy w Jakuszycach, gdzie klimat sprawia, iż narciarstwo można uprawiać nawet do później wiosny.

Jakuszyce to miejsce, w którym stworzono najwięcej tras, dla początkujących i zaawansowanych, w naszym kraju. Bieg Piastów świetnie to wykorzystuje, co pokazują tradycję i liczba biorących udział w tym festiwalu. Dziś impreza ta jest wpisana przez Międzynarodową Federację Narciarską do kalendarza Worldloppet Cup, czyli Pucharu Świata w maratonach narciarskich. Impreza ma potrwać od 27. lutego do 6. marca 2016. Najważniejszy bieg odbędzie się 5. marca – 54 km stylem klasycznym. – Jesteśmy dobrej myśli. Grubość pokrywy śnieżnej na trasach wynosi 15-30 cm, co oznacza jedne z najlepszych warunków w Europie. Przed rokiem w rejonie Jeleniej Góry śniegu nie było, a na Polanie Jakuszyckiej leżało go pod dostatkiem, co dodatkowo nastraja nas optymistycznie – powiedział PAP Serafin. Czekamy zatem z niecierpliwością na 40. Bieg Piastów.

Szczegóły: TUTAJ

Źródło: PAP/Eurosport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.