Wisła zainauguruje sezon 2017/2018 [PRIMA APRLILIS]

To już niemal pewne. Wisła zorganizuje inaugurujące zawody Pucharu Świata w sezonie 2017/2018. Skocznia im. Adama Małysza w Wiśle najlepszych skoczków świata gościć będzie tydzień przed planowanymi wcześniej zawodami w Ruce, czyli w dniach 18-19 listopada. 

We wstępnych kalendarzach FIS na sezon 2017/2018 Wisła miała otrzymać tylko jeden konkurs Pucharu Świata w tygodniu przed weekendem w Zakopanem. Na to nie chciał się zgodzić wiceprezes Polskiego Związku Narciarskiej Andrzej Wąsowicz, który od początku próbował przekonać Waltera Hofera, by dał Wiśle szansę organizacji pełnego weekendu Pucharu Świata. W grę wchodził termin 9-10 grudnia, czyli weekend, który nie jest jeszcze obsadzony, ponieważ miał go otrzymać Niżny Tagił, w którym nie odbyły się zawody w ubiegłym sezonie. Pojawił się jednak pomysł organizacji Pucharu Świata przed zawodami w fińskiej Ruce. Jeszcze w marcu działacze Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego zapowiedzieli, iż udadzą się na kolejny kongres FIS, by tam walczyć o pełen weekend zawodów w Wiśle. – Według mojego rozeznania mamy duże szanse na to, by jednak w Wiśle odbył się pełny weekend Pucharu Świata. Walter Hofer zapowiedział, że jeśli poprawiona zostanie infrastruktura, a pod tym hasłem kryją się: tory lodowe, osłony przeciwwiatrowe i chodnik doprowadzający do skoczni, to wówczas wchodzimy na stałe do Pucharu Świata jako zawody weekendowe – powiedział przed kilkoma dniami w rozmowie z eurosport.onet.pl szef komitetu organizacyjnego Pucharu Świata w Wiśle Andrzej Wąsowicz.

Jak zapewniał prezes Wąsowicz firma Supersnow dała gwarancję, że naśnieży obiekt nawet w dodatnich temperaturach, co oznaczałoby, że nie byłoby problemu ze śniegiem w listopadzie. Pozostawała jednak kwestia torów lodów i siatek przeciwiatrowych, których na obiekcie nie ma. Dzisiaj jednak Polski Związek Narciarski potwierdził, iż udało się pozyskać środki na modernizację obiektu, co oznacza, że Wisła byłaby w stanie zorganizować zawody w listopadzie. – Rozmawiałem już z Walterem Hoferem. Daliśmy mu pełną gwarancję, że do listopada obiekt będzie wyposażony w siatki oraz lodowe tory. To sytuacja analogiczna do tej, którą mieliśmy w ubiegłym roku w Zakopanem. FIS zgodził się byśmy zorganizowali inaugurację w Wiśle. To już pewne. Pozostaje nam tylko ogłosić przetarg na modernizację, z którą powinniśmy zdążyć do jesieni. Decyzja ta ostatecznie zapadnie na kongresie FIS, ale będzie już to tylko formalność – mówi prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

Kongres FIS podczas którego zatwierdzony zostanie kalendarz Pucharu Świata na sezon 2017/2018 odbędzie się w dniach 24-27 maja w słoweńskim Portoroz.

Wszystkich oczywiście uczulamy, że powyższy tekst jest żartem z okazji Prima Aprilis. Przepraszamy 🙂

źródło: eurosport.onet.pl / informacja własna 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.