Wisła: Nagrody dla trenerów i zawodników LOTOS CUP!

Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle w piątkowe popołudnie 13 czerwca podsumowana została tegoroczna edycja Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup 2014. To już dziesiąty sezon zimowy, w którym organizowane były zawody w skokach narciarskich i czwarty, podczas którego na skoczniach i trasach biegowych rywalizowali młodzi polscy kombinatorzy norwescy. Nagrodzeni zostali nie tylko zawodnicy. Po raz pierwszy w historii specjalne stypendia finansowe otrzymali trenerzy klubowi pracujący z uczestnikami zawodów LOTOS Cup.

Na początku spotkania Prezes PZN Apoloniusz Tajner podziękował Grupie LOTOS S. A. – Środki finansowe, które otrzymujemy z ministerstwa są tak bardzo ograniczone ilościowo oraz jeśli chodzi o sposób ich wydawania, że nie bylibyśmy w stanie tak plastycznie nimi dysponować jak robi to Grupa LOTOS S. A., Generalny Sponsor Polskiego Narciarstwa, która finansuje Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich dla dzieci i młodzieży. W tym roku poszerzyliśmy program o 15 stypendiów trenerskich. Bardzo nam zależało, aby również trenerzy byli dofinansowani. Mamy nadzieję, że program będzie funkcjonował jeszcze lepiej i dalej spełniał swoją rolę. Wszystko jest na dobrej, rozwojowej drodze. Dziękujemy Grupie LOTOS S.A. za to, że jest z nami od wielu lat i że udało się wypracować nie tylko współpracę, ale także bliskie, przyjazne więzi. Wspólnie pracujemy na jeden cel – podkreślił Prezes.

Źródło: Alicja Kosman / PZN
Źródło: Alicja Kosman / PZN

Po przemowach rozpoczęła się ceremonia wręczania nagród dla zawodników i zawodniczek, którzy zajęli najwyższe miejsca w swoich kategoriach wiekowych. Zawody LOTOS Cup 2014 odbywały się w tym sezonie w sześciu kategoriach męskich- Senior, Junior A, Junior B, Junior C, Junior D oraz Junior E i w dwóch kobiecych: Młodziczki i Juniorki. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Grupę LOTOS S. A. oraz Polski Związek Narciarski, a pierwszych trzech zawodników w grupach wiekowych C (piętnasto – szesnastolatkowie) i B (siedemnasto – osiemnastolatkowie) w skokach i kombinacji norweskiej – stypendium finansowe ufundowane przez Generalnego Sponsora Polskiego Narciarstwa Grupę LOTOS S.A. 

Mimo trudnych warunków atmosferycznych tej zimy udało się przeprowadzić zawody LOTOS Cup 2014 w Wiśle, Szczyrku i Zakopanem – pięć w skokach narciarskich i trzy w kombinacji norweskiej. Wzięło w nich udział 164 zawodników i zawodniczek z Polski, a także wielu reprezentantów Czech, Słowacji, Białorusi, Ukrainy, Turcji i Kazachstanu.

 Więcej na www.pzn.pl

Zwycięzcami klasyfikacji generalnej zostali:

X LOTOS Cup w skokach narciarskich 2014:

Senior – Artur Kukuła (KS Wisła w Wiśle)
Junior A – Andrzej Stękała (AZS Zakopane)
Junior B – Paweł Gut (LKS Poroniec Poronin)
Junior C – Dawid Jarząbek (TS Wisła Zakopane)
Junior D – Patryk Hutyra (SS-R LZS Sokół Szczyrk)
Junior E – Bartłomiej Klimowski (PKS Olimpijczyk Gilowice)
Juniorki – Katarzyna Pałasz (UKS Sołtysianie Stare Bystre)
Młodziczki – Anna Twardosz (PKS Olimpijczyk Gilowice)

IV LOTOS Cup w kombinacji norweskiej 2014:

Senior – Andrzej Gąsienica (TS Wisła Zakopane)
Junior A – Jan Łowisz (AZS Zakopane)
Junior B – Daniel Mąka (LKS Poroniec Poronin)
Junior C – Paweł Chyc (TS Wisła Zakopane)
Junior D – Piotr Kudzia (LKS Klimczok Bystra)
Junior E – Mateusz Jarosz (TS Wisła Zakopane)

 Więcej informacji na temat programu LOTOS Cup, w tym pełne wyniki i klasyfikację generalną w sezonie 2014 można znaleźć na:

 http://pzn.pl/lotos-cup/

 http://szukamynastepcowmistrza.lotos.pl/

Źródło: Alicja Kosman / PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.