Wings for Life z udziałem skoczków

Kolejna światowa edycja charytatywnego biegu “Wings for Life World Run” przeszła do historii. W tym roku w wydarzeniu wzięli udział także skoczkowie.

W dwudziestu czterech miastach na całym świecie w minioną niedzielę odbyła się kolejna edycja charytatywnego biegu “Wings for Life World Run”, którego celem jest uzbieranie jak największej kwoty na badania nad urazami rdzenia kręgowego. W Polsce wydarzenie ponownie miało miejsce  Poznaniu. Na starcie stanęło około pięć i pół tysiąca osób. Nie zabrakło też Adama Małysza, który prowadził samochód goniący uczestników. Auto rusza pół godziny po starcie biegaczy. Dla każdego z nich udział kończy się, kiedy zostanie wyprzedzony przez pojazd początkowo prowadzony z prędkością 15 km/h. Potem stopniowo szybciej.

Tegoroczną edycję drugi raz z rzędu wygrał Tomasz Walerowicz. Polak pokonał ponad 85 kilometrów, co było lepszym wynikiem niż ostatnio. – Początkowo myślałem, że wolna jazda samochodem będzie nużąca, ale nic takiego nie miało miejsca – mówił Polskiej Agencji Prasowej Adam Małysz. Zagranicą w biegu również udział wzięli sportowcy. W Austrii wsparli swoją obecnością Gregor Schlierenzauer, Thomas Morgenstern, Lucas Mueller oraz Andreas Goldberger.

Źródło: PAP/ Facebook

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.