Willi Denfil jednym z trenerów austriackich kombinatorów norweskich

fot. oesv.at

Willi Denfil długo nie nacieszył się przejściem na “sportową emeryturę”. 38 – latek właśnie dołączył do sztabu austriackich kombinatorów norweskich, gdzie będzie pełnił funkcje trenera zawodników startujących w Pucharze Kontynentalnym. 

Po sezonie 2018/2019 Wilhelm Denfil zakończył trwającą ponad 20 lat karierę kombinatora norweskiego. Przez ten okres jego największymi osiągnięciami były medale z mistrzostw świata oraz Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu zdobyte razem z drużyną. Nie powodziło mu się za to w konkursach indywidualnych. Teraz Willi Denfil znalazł nowe wyzwanie, które również związane jest z kombinacją norweską. Od nowego sezonu obejmie on funkcje trenera zawodników kadry B Austrii w tej dyscyplinie. Zatem głównie będzie odpowiedzialny za przygotowanie do startów w konkursach z cyklu Pucharu Kontynentalnego. W sztabie Denfila będzie obecny Thomas Baumann, który w latach 2012-2016 był asystentem trenera narodowej kadry Austrii w biegach narciarskich. Dla Wilhelma Denfila będzie to debiut w pracy z zawodnikami.

Na stanowisku trenera narodowej kadry Austrii w kombinacji norweskie pozostał Christoph Eugen, którego wspierać będzie Jochen Strobl (biegi narciarskie) i Christoph Bieler (skoki narciarskie).

Źródło: fis-ski.com/Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.