Wiktoria Demczenko nie wystartuje w Siguldzie

Victoria Demchenko (RUS, Russland), Rennrodel-Weltcup Innsbruck-Igls, *** Victoria Demchenko RUS Russia Luge World Cup Innsbruck Igls xprx

fot. Spiegel Online

W kolejnych zawodach saneczkarskiego Pucharu Świata, które odbędą się na torze w łotewskiej Siguldzie, na starcie zabraknie Rosjanki Wiktorii Demczenko. Córka utytułowanego saneczkarza, wielokrotnego mistrza olimpijskiego Alberta Demczenki dochodzi do zdrowia po wypadku na torze w Königssee.

W ubiegłą sobotę, podczas zmagań z cyklu PŚ, Wiktoria Demczenko zaliczyła bardzo groźnie wyglądającą wywrotkę. W połowie pierwszego ślizgu jedynek kobiet zahaczyła sankami o bandę, a następnie uderzyła głową o ścianę toru, jadąc z prędkością wynoszącą blisko 100 kilometrów na godzinę. Zawodniczka początkowo wyglądała na nieprzytomną – na torze szybko pojawiła się karetka, a saneczkarka została odwieziona do szpitala w Bad Reichenhall.

Demczenko doznała lekkiego wstrząsu mózgu, lecz według oświadczenia wydanego przez lekarza rosyjskiej ekipy, Rusłana Simaszwilego, jej stan stopniowo się poprawia. Saneczkarka nie wystąpi jednak w zawodach w Siguldzie (12-13.01) – w kobiecej kadrze Rosji znajdują się Tatiana Iwanowa, Jekaterina Baturina i Jekaterina Katnikowa. Następną okazją do zmierzenia się ze światową czołówką będą dla Wiktorii mistrzostwa świata, które w tym sezonie odbędą się w niemieckim Altenbergu.

Źródło: PAP

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.