Wierietielny nie będzie trenerem kadry!

fot. eurosport.onet.pl
fot. eurosport.onet.pl

W trakcie Mistrzostw Świata w Falun dużo mówiło się o zmianach na stanowisku trenera kadry w biegach narciarskich. Jak przyznaje Apoloniusz Tajner prezes Polskiego Związku Narciarskiego, trener Aleksander Wierietielny, który w mijającym sezonie pracował z Justyną Kowalczyk, Sylwią Jaśkowiec i Maciejem Kreczmerem nie zostanie trenerem kadry.

Wierietielny nadal chce prowadzić grupę z Justyną Kowalczyk na czele, w takich warunkach, jak dotychczas. Jedyne zmiany mogą zajść w kwestii serwismenów. W kadrze jednak sytuacja wygląda nieco inaczej. Już podczas Mistrzostw Świata w Falun, zawodnicy nie kryli swojego niezadowolenia z wyników i formy jaką prezentowali. – Nie wiem, po co przyjechaliśmy na te mistrzostwa świata. Jesteśmy kompletnie nieprzygotowani do tej imprezy – mówił Sebastian Gazurek.

Po zakończeniu mistrzostw doszło do spotkania kadrowiczów z trenerem, prezesem Tajnerem oraz sekretarzem generalnym PZN, Tomaszem Wieczorkiem. – Nie było napaści ze strony zawodników na trenera. Wszyscy rozmawiali bardzo merytorycznie – przyznał Tajner. Jakiekolwiek decyzje będą podejmowane najprawdopodobniej w kwietniu. Prezes Tajner podkreśla jednak, że będzie zwolennikiem tego, by Krężelok nadal był trenerem kadry. – W żadnym wypadku nie chcę tracić tego trenera. To jest naprawdę bardzo wartościowy szkoleniowiec. Czasami jednak tak bywa, że w praca w grupie nie układa się tak, jak powinna. Dlatego wtedy można próbować dokonywać pewnych poprawek – zakończył Tajner.

źródło: eurosport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.