Wiemy, który z norweskich skoczków dołączy do składu na TCS

Sondre Ringen uzupełni skład Norwegii podczas nadchodzącego wielkimi krokami Turnieju Czterech Skoczni. 23-latek zapewnił sobie miejsce w drużynie dzięki solidnym występom w Pucharze Kontynentalnym.

Jak informuje norweska federacja, Ringen przystąpi do kwalifikacji do wszystkich czterech konkursów TCS. Taką decyzję podjął trener tamtejszej kadry B, Andreas Vilberg. – Sondre pokazał wysoką dyspozycję w ostatnich czterech konkursach Pucharu Kontynentalnego i udowodnił, że zasługuje na możliwość występu w turnieju. Będę bardzo podekscytowany patrząc jak mój podopieczny wykorzystuje tę szansę i prezentuje skoki na najwyższym poziomie – powiedział trener.

Sondre Ringen zajmuje obecnie 4. lokatę w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego i traci 113 punktów do lidera, Taku Takeuchi. W ostatnich czterech występach skoczek nie wypadał z czołowej ósemki: podczas weekendu w Vikersund na skoczni HS 117 zajmował 4. i 2. lokatę, zaś w ubiegły weekend w Ruce na obiekcie HS 142 kończył zmagania na 4. i 8. miejscu.

Sam zawodnik również cieszy się z otrzymanej szansy, tym bardziej, że TCS ma dla niego specjalne znaczenie. – Występ w turnieju to spełnienie moich marzeń. Od małego rok w rok oglądam transmisje z noworocznych zmagań, a teraz będę sam w nich skakał! Zastanawiam się nawet czy Nowy Rok nie straci odrobiny swojej magii, kiedy nie będę oglądał konkursu w Garmisch-Partnenkirchen w telewizji. Z niecierpliwością czekam na turniej i z dumą nazywam się jego uczestnikiem – wyznał Ringen po ogłoszeniu decyzji trenera.

Źródło: skiforbundet.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.