Wiemy kto zastąpi Seppa Gratzera w roli kontrolera sprzętu

Międzynarodowa Federacja Narciarska FIS wyznaczyła następcę kontrolera sprzętu do skoków narciarskich Seppa Gratzera. Dyrektor PŚ Sandro Pertile ogłosił dzisiaj, że zostanie nim FIN Mika Jukkara.

57-letni Mika Jukkara zostanie nowym kontrolerem sprzętu w Pucharze Świata w skokach narciarskich. Fin to dobrze znany w środowisku skoków działacz. Do tej pory pełnił rolę delegata technicznego FIS. W przeszłości był także szefem konkursów organizowanych w Lahti.

Jukkara powinien dobrze poradzić sobie w nowej roli, bo ma doświadczenie. Od 2010 roku kontrolował sprzęt skoczków w ramach krajowych zawodów w Finlandii. Prowadził również szkolenia w tej materii. FIS określa go mianem “prawdziwego eksperta”.

– Myślę, że moje wykształcenie i doświadczenie w nowej pracy przyniosą mi korzyści. Zawsze staram się zachować pozytywne nastawienie, nawet w trudnych sytuacjach. Wierzę w pracę zespołową, która prowadzi do najlepszych rezultatów – mówi były skoczek narciarski, a od dziś nowy kontroler FIS. Docenia też rolę swojego poprzednika, ale zapowiada dalszy rozwój.

– Jednym z moich głównych zadań w pierwszą zimę będzie dalszy rozwój kontroli sprzętu. Ważną częścią będzie również komunikacja z drużynami i sportowcami. Musimy pamiętać, że kontrola sprzętu jest częścią uczciwości, a także bezpieczeństwa sportu. Zmierzamy w stronę sezonu olimpijskiego i takie wydarzenie jest wyzwaniem samo w sobie – dodaje Jukkara.

Źródło: FIS

Mateusz Król
Obserwuj