Wiemy, kto odpuści Willingen

fot.: GEPA pictures/ Daniel Goetzhaber

fot.: GEPA pictures/ Daniel Goetzhaber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reprezentacja Austrii pojedzie do niemieckiego Willingen w osłabionym składzie. Na ostatnie zawody Pucharu Świata przed zbliżającymi się Igrzyskami Olimpijskimi nie zostali powołani zawodnicy, którzy pojadą na Igrzyska Olimpijskie do Pjongczangu.

Już w najbliższy weekend odbędzie się ostatni sprawdzian dla skoczków narciarskich przed nadchodzącymi Igrzyskami Olimpijskimi. Nie zobaczymy w nich czołowych zawodników austriackich. Heinz Kuttin postanowił ostatnie tygodnie poświęcić na spokojny trening. Stefan Kraft, Gregor Schlierenzauer, Michael Hayboeck, Clemens Aigner i Manuel Fettner wybiorą się na zgrupowanie do słoweńskiej Planicy. – Będziemy trenować i przygotowywać się do igrzysk. Nie będziemy się śpieszyć. Wyruszymy do Pjongczangu odświeżeni, bojowo nastawieni i z wolnymi głowami od skoków narciarskich – powiedział trener reprezentacji Austrii.

Również Japończycy zrezygnowali z wyjazdu do Willingen, gdyż będą odbywać treningowe zgrupowanie w Sapporo. Jeśli chodzi o reprezentantów Polski, dla odmiany nasza kadra A zaprezentuje się podczas najbliższego weekendu w Willingen. Do Niemiec pojadą zatem Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula, Piotr Żyła, Maciej Kot oraz Jakub Wolny.

PROGRAM ZAWODÓW:

Piątek, 02.02.2018
11:00 – Odprawa techniczna
15:30 – Oficjalny trening
18:00 – Kwalifikacje (Willingen Five)

Sobota, 03.02.2018
15:00 – Seria próbna
16:00 – Pierwsza seria konkursowa (Willingen Five)

Niedziela, 04.02.2018
9:30 – Seria próbna
10:20 – Pierwsza seria konkursowa (Willingen Five)

 Źródło: Handelsblatt

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.