Wiemy, kiedy ruszy sprzedaż biletów na PŚ w Wiśle

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich kibiców spragnionych biletów na inauguracyjne zawody PŚ w sezonie 2017/2018. Sprzedaż na wiślańskie konkursy ruszy w połowie lipca. Tym razem organizatorzy chcą sprzedać więcej wejściówek.

Polski Związek Narciarski nie dał za wygraną Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i to ostatecznie Wisła zorganizuje inauguracyjne zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2017/2018. Będzie to możliwe dzięki zagwarantowaniu, że na skoczni im. Adama Małysza zostaną w tym roku założone tory lodowe. – Procedury rozpoczęły się już ok. miesiąca temu. Inwestycję prowadzi Centralny Ośrodek Sportu. Ma ona gwarancje finansowe resortu sportu. Sam montaż to kwestia 2-3 tygodni. W połowie października tory powinny już być zamontowane – mówił w rozmowie z PAP Andrzej Wąsowicz, szef komitetu organizacyjnego.

Wąsowicz przyznał, że jeśli będzie taka konieczność, to zamontują też w Wiśle siatki chroniące przed wiatrem. Pomóc w tym ma austriacka firma, która specjalizuje się w tej dziedzinie. Największą bolączką szefa KO jest mała powierzchnia terenu wokół skoczni. Wiceprezesowi PZN marzy się, aby tym razem większa ilość kibiców mogła obejrzeć zawody. – Będą ustawione dodatkowe trybuny. Miejsca pod skocznią nie jest wiele, więc pójdziemy nie ‘w szerokość’, ale ‘w wysokość’. Chciałbym, aby trybuny pomieściły do 10 tys. kibiców – mówił. Wiadomo już, że sprzedaż biletów ruszy w dzień kwalifikacji do pierwszego indywidualnego konkursu Letniej Grand Prix – 13. lipca.

Źródło: Alicja Kosman / PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.