Wielkie serce Noriakiego Kasai

Fot. Agnieszka Białek
Fot. Agnieszka Białek

Japoński skoczek narciarski, Noriaki Kasai, siedmiokrotny olimpijczyk oraz sześciokrotny medalista mistrzostw świata, za namową Kamila Stocha wziął udział w Akademii Przyszłości. Jest to siostrzana akcja Szlachetnej Paczki.

Akademia Przyszłości skupia się na metodologicznej pracy z dziećmi z ubogich rodzin. Przewodnią ideą Akademii jest to, aby wyprowadzić dzieci z ich błędnego myślenia i poczucia, że są gorsze i do niczego się nie nadają. Rodziny, w których się wychowują, bardzo często właśnie ”uczą” swoje pociechy życiowej niezaradności a co za tym idzie bardzo niskiej samooceny.

43-letni skoczek wśród wielu potrzebujących dzieci wybrał 10-letnią Wiktorię i ufundował jej roczne stypendium. Wielkim marzeniem dziewczynki jest nauka latania. Wiktoria ma również ambitne plany na przyszłość, chciałaby bardzo zostać hodowcą miniaturowych zwierząt. Gdyby miała olbrzymią moc i mogła być superbohaterem to sprawiłaby, aby wakacje były wieczne a z nieba spadały…lody.

W filmie nagranym przez Kasaiego dla Wiktorii skoczek mówi: Wiktoria, pamiętaj, nigdy się nie poddawaj.  Słowa weterana skoków narciarskich będą dla dziewczynki z pewnością wielką otuchą.

Źródło: sport.tvp.pl / przegląd sportowy

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.