Wielki zaszczyt dla Moniki Hojnisz. Polka zaproszona na prestiżowe zawody

fot. Bartosz Wlaźlak/PZBiath

fot. Bartosz Wlaźlak/PZBiath

Jak poinformował dziś Polski Związek Biathlonu, Monika Hojnisz została zaproszona do udziału w pierwszej edycji “Martin Fourcade Nordic Festival”. Impreza rozgrywana w Annecy, która powstała z inicjatywy najlepszego francuskiego biathlonisty, ma promować powyższą dyscyplinę sportu. Potrwa od 31 sierpnia do 1 września.

 – Promocja sportu w centrum miasta, w sezonie letnim, jest dla mnie ważna. Mam nadzieję, że wielu miłośników narciarstwa przyjedzie do Annecy i będzie cieszyć się z chwil spędzonych tutaj – powiedział Martin Fourcade o zawodach sygnowanych jego nazwiskiem.

Zaproszenie Moniki Hojnisz na letni festiwal jest dowodem na błyskawiczny rozwój jej kariery. Polka zmierzy się w Annecy z najlepszymi zawodniczkami minionego sezonu biathlonowego – między innymi ze zdobywczynią Kryształowej Kuli, Włoszką Dorotheą Wierer, jej rodaczką Lisą Vittozzi, czy utytułowaną Finką Kaisą Mäkäräinen.

Start Moniki Hojnisz – bieg na dystansie 7.5 kilometra na nartorolkach – przewidziany jest na pierwszy dzień imprezy. Aby obejrzeć wówczas zawody z trybuny głównej, należy zapłacić 30 euro.

źródło: nordicfestival.fr/Facebook

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: